July 15, 2024

На момент початку продажу PlayStation 5 мала 667 ГБ дискового простору для зберігання ігор і збільшити це значення не було можливості. Комусь цього було достатньо, іншим доводилося постійно видаляти, щоб поставити і пограти в щось інше. Розміри сучасних ігор такі, що навіть на такому накопичувачі їх може вміститися лише кілька.

Останнє програмне оновлення дозволяє розширити обсяг сховища за рахунок встановлення додаткового накопичувача твердотільного PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe. Якщо ці літери нічого для вас не означають, продовжуйте читати і дізнаєтеся, які накопичувачі можна поставити у вашу консоль.

Скільки дискового простору вам потрібно

PS5 може працювати з накопичувачами місткістю між 250 ГБ та 4 ТБ. Якщо у вас вже є консоль, то ви, напевно, зрозуміли, вистачає вам місця чи ні і якщо ні, то наскільки не вистачає. Якщо ви тільки збираєтеся купити PS5 для себе і тим більше для когось іншого, важко заздалегідь знати, скільки дискового простору потрібно.

PS5

Розмір ігор на PS5 трохи менше в порівнянні з їх аналогами на PS4. Він становить 30-100 ГБ, крім кількох дуже масштабних популярних ігор. Якщо ви любите ігри серії Call of Duty, розрахована на багато користувачів версія Cold War і Warfare/Warzone займе 307 ГБ . Якщо поставити ще й одиночну гру Warzone-Modern Warfare-Cold War, дві третини сховища PS5 як не бувало. Якщо ви не фанат цієї серії ігор, швидше за все, ви зможете вмістити в сховище 6-10 ігор.

Також варто брати до уваги швидкість вашого доступу в інтернет. Якщо у вас повільне підключення, то не вдасться щоразу видаляти та завантажувати ігри заново. Якщо на скачування 100 ГБ даних потрібно близько 8 годин і в цей час ви майже не можете користуватися інтернетом для інших справ, мало приємного. У такому разі краще зберігати ігри локально.

Нема рації купувати мінімальний накопичувач на 250 ГБ. Він коштує не набагато дешевше за накопичувач 500 ГБ, а місця для сучасних ігор в ньому мало. Якщо гроші не проблема, накопичувач на 2 ТБ може виявитися дешевшим у перерахунку на гігабайт і вони доступніші, коли інші моделі відсутні у продажу. Не рекомендуються накопичувачі 4 ГБ, оскільки у них ціна за гігабайт вища порівняно з версіями 1 ТБ та 2 ТБ.

Останнє зауваження: накопичувач 825 ГБ у PS5 має 667 ГБ вільного дискового простору, оскільки решту місця займає операційна система та кеш. Коли ви поставите додатковий SSD, вся його місткість буде у вашому розпорядженні.

Що щодо зовнішніх SSD?

Зовнішні твердотільні накопичувачі набагато дешевші за внутрішні, але їх функціональність обмежена. Вони підключаються до пристроїв через роз’єм USB і підходять лише для запуску ігор на PS4 або лише для зберігання ігор на PS5. Це варіант за наявності повільного доступу до Інтернету. Швидше перенести ігри із зовнішнього накопичувача на внутрішній, ніж знову завантажувати. Також ви зможете тримати поблизу більше ігор для PS4.

Зовнішні SSD

Через подібні обмеження немає сенсу купувати саму швидкісну модель зовнішнього SSD. Правда, і HDD брати не варто, оскільки вони надто повільні. Пригодиться будь-який досить місткий портативний SSD популярних виробників, як Crucial X6 і Samsung T5.

Які SSD сумісні із PS5?

Офіційно йдеться про підтримку M.2 Socket 3 (Key M) Gen4 x4 NVME SSD , але в цьому описі є нюанси. Sony висуває вимоги до швидкості, охолодження та розмірів накопичувачів.

SSD повинні мати швидкість послідовного читання щонайменше 5500 МБ/с. Тести показали, що накопичувачі з підтримкою швидкості 4800 МБ/с теж працюють із PS5. Використання їх із іграми на кшталт Ratchet & Clank: Rift Apart із частим зверненням до накопичувачів не призводить до проблем. Точно не працюватимуть з консоллю накопичувачі без підтримки Gen4 x4.

Однак, при використанні накопичувача зі швидкістю менше зазначеної у специфікації є ризик. Якщо проблеми не виявляються зараз, це не означає, що їх надалі не буде. Різниця в ціні між трохи повільнішими накопичувачами і швидшими невелика.

Питання охолодження та розміру складніші. З більшістю накопичувачів у вигляді «голих» планок проблем не повинно бути. У консоль вміщуються моделі шириною 22 мм та будь-якої довжини, такої як 30 мм, 42 мм, 60 мм, 80 мм та 110 мм. У більшості накопичувачів ширина 22 мм та довжина 80 мм.

За бажання можна встановити систему накопичувач шириною 25 мм, але це значення разом з охолодженням. Sony стверджує, що твердотільних накопичувачів потрібно ефективне розсіювання тепла, чому сприяють радіатори. Вони й доставляють більшість проблем.

Максимальна висота слота становить 11,25 мм, з яких лише 2,45 мм можуть бути «нижчими» за накопичувач. Це не дає встановити деякі популярні моделі накопичувачів Gen4 з радіаторами, такі як Corsair MP600 Pro і Sabrent Rocket 4 Plus. Можливо, у майбутньому такі обмеження розміру радіаторів стануть повсюдно поширеними. Поки що сюди поміщається лише пара накопичувачів із радіатором.

У накопичувачах NVMe охолодження по-справжньому потрібне лише контролеру, який сильно нагрівається. Більшість SSD чіпи пам’яті розташовуються з одного боку. Якщо вони з двох сторін, контролер швидше за все зверху, оскільки це краще з погляду відведення тепла. Таким чином, майже будь-який вибраний вами в магазині накопичувач підійде. Можна пошукати в інтернеті за запитом « радіатор NVME для ноутбука ». В ігрових ноутбуках місця ще менше, ніж у PS5. До того ж такі радіатори дешевші, ніж початківці з’являтися у продажу радіатори з позначкою «для PS5».

Звичайний мідний радіатор прикріплюється до корпусу SSD за допомогою термоінтерфейсу з клейкою основою. Він чудово справляється зі своєю роботою і при стрес-тестах ПК температура всіх металевих компонентів, що захищаються ним, була в нормі.

При виборі необхідно переконатися, що розміри радіатора не ширше 25 мм і не вище 8 мм з урахуванням термоінтерфейсу. Також необхідний метод встановлення без зайвих складнощів.

Тепер рекомендуємо кілька конкретних моделей накопичувачів.

Найкращий накопичувач для PlayStation 5: Samsung 990 Pro

SSD 990 Pro

Цей накопичувач зумів перевершити легендарний 980 Pro і зараз є одним з кращих накопичувачів на ринку, що втілює принцип “Купил і радієш”.Характеристики:

Гідна альтернатива: Patriot Viper VP430

Patriot Viper VP4300

Цей виробник може бути не найбільшим ім’ям, але працює на ринку комп’ютерів вже давно. Накопичувач Viper VP4300 є чудовою пропозицією під PlayStation 5. Швидкість послідовного читання даних у нього досягає 7400 МБ/с. На корпус встановлений тонкий радіатор, тому він відповідає всім вимогам до встановлення. У цьому списку даний накопичувач йде першим через свою невисоку вартість. Пропонуються версії місткістю 1 та 2 ТБ.

Лучший бюджетный накопитель для PlayStation 5: Crucial P5 Plus

Crucial P5 Plus

Crucial P5 Plus представляет собой бюджетный накопитель, который получает звание «Лучший бюджетный SSD» за совокупность скорости и надёжности при умеренной цене.

Також відмінні варіанти:

WD Black SN850

WD Black SN850

SN850 легко підключається до PlayStation 5, швидкість послідовного читання даних у нього вище за потрібну, встановлені радіатори висотою 6,5 мм. Пропонуються варіанти місткістю 500 ГБ, 1 ТБ та 2 ТБ за непоганими цінами. При цьому вартість у перерахунку на гігабайт у версій 1 ТБ та 2 ТБ менша порівняно з варіантом 500 ГБ.

Seagate FireCuda 530

Seagate FireCuda 530

Виробник запевняє, що цей накопичувач із радіатором підходить для PlayStation 5. Щоправда, ціни не найнижчі. Версія 500 ГБ коштує $160, 1 ТБ коштуватиме $260, 2 ТБ коштує $540, 4 ТБ пропонується за $1000. Це не радикально дорожче, ніж рекомендовані ціни на інші накопичувачі. Можливо, у майбутньому різниця стане ще меншою.

Gigabyte Aorus NVMe Gen 4 7000s

Gigabyte Aorus NVMe Gen 4 7000s

Ще один відмінний твердотільний накопичувач із вбудованим радіатором – це Gigabyte Aorus NVMe Gen 4 7000s, це означає, що ваша швидкість ніколи не знижуватиметься, коли твердотільний накопичувач нагрівається. Швидкість читання складає 7000 МБ/с, що перевищує вимоги Sony до 5500 МБ/с. Багато авторитетних ресурсів протестували Aorus NVMe Gen 4 7000 і можуть підтвердити, що він працює бездоганно.Характеристики:

Як встановити накопичувач у PlayStation 5

Для підключення SSD до PlayStation 5 потрібна остання версія програмного забезпечення. Установка відбувається досить легко. Потрібна хрестова викрутка №1 або хрестоподібна викрутка, але можуть підійти й інші.

Необхідно вимкнути консоль, від’єднати від розетки, зняти підставку та перевернути корпус. Якщо у вас є звичайна версія PlayStation 5, на цій стороні знаходиться привід для дисків. Якщо у вас є Digital Edition, на цій стороні немає логотипу PlayStation.

Sony має відеоролик зі зняття зовнішньої кришки з корпусу консолі.

Потрібно акуратно піднімати протилежні кути і зрушувати у бік плоского кінця консолі. Потрібно трохи зусиль та спритності. Якщо не виходить, замість застосування зайвих сил краще змінити хватку і спробувати знову. Якщо намагатися дуже сильно, можна зламати кришку.

Зняття кришки

Коли корпус відкриється, перед вами постане прямокутний шматок металу з гвинтом у ньому. Якщо викрутити його, відкривається відсік для встановлення накопичувача.

Усередині є п’ять отворів, пронумерованих під стандартну довжину накопичувачів. Отвір з номером 110 має металеву вставку та гвинт усередині. Необхідно відкрутити гвинт, викрутити пальцями вставку і помістити її у відповідний отвір. На очі прикиньте, який отвір потрібен для вашого SSD. Швидше за все, це буде отвір 80.

Відкриваємо відсік

Далі встановіть накопичувач. Слот знаходиться на краю, поряд із цифрою 30. Накопичувачі встановлюються лише однією стороною і зусиль при цьому не потрібні. Якщо накопичувач не вставляється в слот легко, не треба старатися. Вирівняйте його та встановіть.

Пластикова кришка

Коли планка встановлена, візьміть витягнутий гвинт, поєднайте з виїмкою на кінці накопичувача і натисніть вниз, щоб він притиснувся до вставки. Потрібно повернути гвинт на кілька обертів, не затягуючи занадто сильно.

Поставте на місце металеву кришку і прикрутіть, потім встановіть пластикову оболонку. При включенні консолі буде запропоновано виконати форматування накопичувача, що потрібно зробити.

Встановлення накопичувача

Після цього можна сказати, що розширення сховища вашої ігрової консолі завершено і можна починати завантажувати на неї ігри. Штатний вбудований накопичувач може бути найбільш пріоритетним. Там слід зберігати ігри, які ви запускаєте найчастіше.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *