July 15, 2024

Компанія Sony порадувала геймерів та вивела на ринок нове покоління консолей. PlayStation 5 не тільки продовжує славні традиції лінійки, але стає новим орієнтиром, задаючи стандарти якості, показуючи високу продуктивність, забезпечуючи відмінну деталізацію, реалістичність зображення, демонструючи свіжий, оригінальний дизайн.

Основні плюси та мінуси Sony PlayStation 5

Після вивчення оглядів від різних джерел та відгуків можна виділити такі основні переваги та недоліки ігрової приставки Sony PlayStation 5:Плюси

 • Новий геймпад DualSense з цікавими новими функціями
 • Велика кількість аксесуарів та розробка VR
 • Зрозумілий та швидкий інтерфейс
 • Ексклюзивні ігри
 • Висока швидкість SSD

Мінуси

 • Шум (якщо порівнювати з Xbox)
 • Відсутність функції Quick Resume (Швидке повернення до гри)
 • Мало пам’яті для ігор
 • Дуже високі ціни на ігри
 • Великий розмір корпусу
Відео від allaboutG UA

Огляд Sony PlayStation 5

Зовнішній вигляд

Консоль PlayStation 5 виконана у неофутуристичному японському стилі, її дизайн навіть називають космічним та неймовірним. Розміри PS5, в порівнянні з ранніми моделями приставок Sony, більші. За зовнішніми габаритами вона перевершує не тільки всі попередні покоління PlayStation, а й майже всі сучасні ігрові консолі.

Бічні матові панелі, вони зроблені з пластику, а їх незвичайні вигини відразу привертають до себе увагу. Основний їхній колір — білий. Особливість панелей – вони легко знімаються. Це штатна опція, яка не впливає на гарантію. Без панелей буде простіше обслуговувати систему охолодження, звільняючи її від пилу, що набився.

У центральній частині між бічними пластинами знаходиться елемент з блискучого глянсового пластику. Саме на ньому, спереду, розташовані кнопка включення та пара USB входів. Один із них USB Type-C. На задній панелі є решітка охолодження, а також ще два порти USB 3.0, HDMI 2.1, LAN. Додатково тут роз’єм підключення живлення та отвір під замок Kensington.

Фото ЖУРНАЛ DIGITAL WORLD

Система охолодження ефективна – консоль не гріється, при цьому шуму вентиляторів не чути, пристрій працює дуже тихо. Набагато голосніше функціонує дисковод, як це було й у моделях попередніх поколінь. Проблему з шумом Sony так і не вирішила. Однак, природно, це не стане складністю для PS5 Digital Edition, у якої дисководу просто немає.

У комплекті з консоллю йдуть кабель живлення, HDMI, геймпад, інструкція. Також є підставка, яка дозволить встановити пристрій вертикально. При цьому вона піднімає корпус і забезпечує достатній зазор для роботи вентиляції – обдув йде, в тому числі і знизу. Якщо треба покласти консоль горизонтально, це можна зробити за допомогою тієї ж підставки.

Продуктивність

Можливості приставки PlayStation 5 вражають. Тільки один раз побачивши, що вона здатна вже не захочеться грати на чомусь іншому. Надзвичайно реалістичні локації, приємні природні кольори, велика гама, неймовірна деталізація. Все це досягається за рахунок сучасної високопродуктивної електроніки

Процесор та графіка

Як процесор використовується передове рішення від AMD, зроблене для PS5. Це 7-нанометровий чіп, заснований на архітектурі AMD Ryzen Zen 2. Він восьмиядерний, динамова тактова частота, до 3,5 ГГц. Пам’ять консолі – 16 ГБ GDDR6, з пропускною здатністю 448 ГБ/с.

Графічна система – це також спеціальне рішення на основі популярної архітектури RDNA 2, розробленої для ігрових систем. 36 блоків із частотою до 2,23 ГГц, найбільша продуктивність 10.28 терафлопс. Підтримується технологія трасування променів, створюються природні тіні та відображення, що дозволяє набути унікальної реалістичності в ігрових сценах. Використовується опція AMD SmartShift. Залежно від поточних завдань, вона динамічно розподіляє між CPU та GPU споживання електроенергії.

Збільшення швидкості

Накопичувач SSD PCIe 4.0х4 NVMe, що використовується, оснащений контролером спеціальної розробки. Швидкість передачі даних 5,5 ГБ/с без стиснення і 9 ГБ/с зі стисненням. У такий спосіб отримують прискорення запуску ігор. І з’являється можливість практично повністю забрати екрани завантаження.

В іграх з відкритим світом тепер не потрібні жодні хитрощі: вузькі проходи, тунелі переходи між локаціями здійснюються швидко, без затримок. Це неймовірна графіка в 4k роздільній здатності, без підвисань, без збоїв, з частотою виведення 120 кадрів на секунду. Підключення до монітора через HDMI 2.1. Інші формати, що підтримуються: 720p, 1080i, 1080p. Також доступна робота з телевізорами роздільною здатністю 8K.

Фото tomsguide.com

Існує інтерфейс підключення Blietooth 5.1 для геймпадів. IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) для бездротового з’єднання з локальною мережею або до Інтернету. Здійснюється рахунок вбудованого двухдиапазонного Wi-Fi-модуля, що дає високу швидкість обміну даними.

Звук

Обробка звуку проводиться за допомогою окремого чіпа. Він може з високою точністю прораховувати кілька сотень джерел звуку. Завдяки технології Tempest 3D AudioTech приставка може відтворювати якісний об’ємний звук. Технологія сумісна з будь-якими навушниками. Працює із динаміками телевізора. Але Sony рекомендує використовувати фірмовий аксесуар – гарнітуру Pulse 3D. Всі звуки максимально реалістичні та забезпечують повне занурення у реальність гри.

Операційна система

Приставка функціонує під управлінням системного програмного забезпечення, розробленого спеціально для PS5. Користувачі відзначають високу швидкість роботи оновленого інтерфейсу. Видно спадкоємність, але відчувається, що ПЗ пройшло глибоку модернізацію. Це якісно вплинуло на функціональні можливості приставки: вона відчутно швидше працює, зменшився час завантаження ігор, підвищилася зручність використання. Швидкість відображення інтерфейсу 60 кадрів за секунду з HDR в режимі 4K.

Основний екран тепер має дві вкладки: мультимедія та ігри. У першій добірка стрімінгових сервісів, а у другому розміщені іконки встановлених ігор. При виборі однієї з них обкладинка відображається на весь екран, відіграє відповідний музичний супровід, показуються ігрові трофеї.

Відображаються додаткові дані:

 • Час завершення завдання;
 • Отриманий досвід;
 • Внутрішньоігрові нагороди;
 • Відео з порадами щодо проходження.

Магазин PS Store перестав бути окремим додатком, тепер він інтегрований до операційної системи. Є доступ до потокових сервісів розваг, таких як YouTube та Netflix. За допомогою PS5 можна легко знайти улюблений фільм, новинки кіно, захоплююче телешоу. Перемикати програми, змінювати гучність можна, використовуючи додатковий аксесуар — пульт дистанційного керування (ПДК). З його допомогою зручно працювати з меню, шукати цікаві передачі або навіть змінювати налаштування телевізора, якщо він сумісний із технологіями Sony.

Єдина незручність — одночасно відображаються лише 10 ігор, щоб отримати всю інформацію, потрібно йти безпосередньо до бібліотеки. А вона розташована наприкінці списку.

Контролер DualSense

Модернізований геймпад PlayStation отримав нове ім’я. Його назва не DualShock 5, як можна було очікувати, а DualSense. Повністю бездротовий DualSense працює на вбудованій батареї. Для її заряджання передбачено використання роз’єму USB Type-C. Велика кількість кольорів дозволять кожному підібрати відтінок собі до душі. Вбудоване підсвічування також радує різноманітністю, воно може бути синім, червоним, зеленим, фіолетовим. Управління не змінилося – всі кнопки залишилися на своїх місцях з тими ж позначеннями. Але додалося кілька опцій, які будуть корисні для гравців.

Тактильні ефекти

Геймпад DualSense оснащений блоком покращеної тактильної віддачі, а також чудовими адаптивними тригерами. Система вібрацій Haptic Feedback зроблена за допомогою двох незалежних приводів. Вони працюють окремо один від одного та дозволяють реалізувати різноманітні ефекти. Використовуючи їх можна передати специфіку поверхонь, якими пересувається персонаж, дотики, удари, ефект падіння чи ковзання, віддачу, постріли.

За допомогою адаптивних тригерів R2 і L2 можна змінювати силу опору, забезпечити імітацію дій у грі, дозволяють відчути взаємодію зі спорядженням, предметами. Вони дають відчути силу натягу тятиви, використання вогнепальної зброї, керування автомобілем, роблячи всі ці ігрові дії більш реалістичними, посилюючи ефект занурення.

Звук, мікрофон та стрімінг

Спілкуйтеся з іншими гравцями за допомогою мікрофона, вбудованого прямо в контролер. Його легко увімкнути та вимкнути кнопкою, розташованою поруч. На геймпада також є корисна кнопка, що дозволяє в будь-який момент активувати запис. Кнопка створення дозволяє транслювати свою гру, вести стрими, розширює набір інструментів зі створення контенту. Дуже просто, лише при натисканні на одну клавішу, запустити процес зйомки гри та передачі її іншим гравцям у PlayStation Network або в соціальні мережі.

Ігри

Доступні ексклюзивні серії ігор, якими завжди славилася PlayStation. Кожен власник приставки зможе оцінити унікальні версії тільки для PS5:

 • Душі демонів;
 • Sackboy: A Big Adventure;
 • Людина-павук Marvel: Майлз Моралес;
 • Marvel’s Spider-Man: Remastered.

Цікаві будуть:

 • Ratchet & Clank: Крізь світи;
 • UNCHARTED: Спадщина злодіїв;
 • Повернення;
 • Death Stranding: Режисерська версія.

Представлені такі хіти, як

 • EA SPORTS FIFA 22;
 • Call of Duty: Vanguard;
 • Resident Evil Village;
 • Deathloop;
 • Far Cry 6;
 • Apex Legends;
 • Genshin Impact;
 • ФІНАЛ ФАНТАЗІЯ VII;
 • Хітмен 3.

Всі вони чекають вже сьогодні у чудовій реалістичній якості з неймовірними кольорами та приголомшливою графікою у форматі 4к.

Фото DNS

Приємна особливість платформи – сумісність із PS4. Є можливість запустити більш ніж 4000 ігор, створених для попередньої моделі консолі. Це:

 • Бог війни,
 • Дні минулі,
 • Horizon Zero Dawn,
 • Останній з нас II,
 • DOOM Eternal,
 • Mortal Kombat 11 Ultimate,
 • Нічиє небо

 А також багато інших.

Сумісність та опції

Консоль надає можливість продовжити гру з того місця, де її було зупинено на PS4. Достатньо перенести збережену інформацію на нову платформу. Зручно й те, що ігри для більш ранньої моделі необов’язково розміщувати у внутрішньому сховищі PS5, їх можна запускати із зовнішнього носія. У загальному списку сумісні ігри з PS4 позначені спеціальним значком.

Опція «покращення гри» дозволить підвищити якість старої графіки та видати її у форматі 4k із частотою близько 120 FPS. Тепер звичні ігри будуть абсолютно оновленими і їх захочеться пройти хоча б ще раз.

Кросплатформенність означає не тільки здатність запускати більш ранні ігри. Можна також влаштовувати розраховані на багато користувачів сесії PS4 і PS5, спілкуватися по голосовому чату з власниками консолі попереднього покоління.

Змінився й ігровий центр. У новій моделі він зроблений так, що для кожної гри в одному місці об’єднані всі елементи, що пов’язані. Останні новини, трансляції спільнот, проходження, відеоінструкції, свіжі матеріали з гри.

Реалізовано опцію швидкого доступу до системних функцій та додаткових матеріалів без виходу з гри – потрібно лише натиснути кнопку PS. Доступні мережеві змагання, а друзів і навіть незнайомих гравців можна похвалити, привітати, залишити відгук, якщо вони досягли успіху.

Підбиття підсумків

Потужні CPU, GPU, продуктивний SSD дозволяють швидко, з величезною швидкістю обробляти та завантажувати всі необхідні дані. Тактильна віддача, адаптивні тригери, об’ємний звук дають гравцю своїми руками відчути віртуальний світ, забезпечуючи глибоке занурення в ігрову реальність.

У приставці PlayStation 5 доступна повноцінна роздільна здатність 4К з частотою 120 fps. Ідеальна графіка рахунок високоякісної обробки даних. Мінімальний час завантаження ігор завдяки вдосконаленому швидкому SSD. Підтримується кросплатформність – доступні практично всі старі ігри, а також є поліпшення їх графіки та швидкості. Вражає геймпад DualSense – тактильна віддача та адаптивні тригери нікого не залишать байдужим.

Крім переваг варто відзначити і недоліки. Існують особливості інтерфейсу, які хотілося б поліпшити. Це, наприклад, виведення списку лише по 10 ігор, відсутність папок. Також треба відзначити і важливий момент – дуже великі розміри консолі. Щоб її поставити, у будинку доведеться виділити спеціальне місце. Ще один серйозний мінус – високі ціни на ігри.

Але, незважаючи на низку труднощів, PlayStation 5 залишається однією з найкращих ігрових платформ. Вона відкриває нові можливості, дозволяє зовсім інакше поглянути на звичну графіку і зробити дійсно захоплюючою подорож ігровими всесвітами.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *