July 15, 2024

Чи можна уявити щоденну роботу за комп’ютером без можливості зробити скріншот? Навряд чи. Адже практично кожному з нас хоча б зрідка доводиться надсилати знімок екрану колезі, прикріплювати файл зі скріншотом для звернення до служби підтримки, надсилати докази грошового переказу, зберігати цікавий рецепт, не переписуючи і не копіюючи його, або банально показувати смішну картинку другові. Як усе це зробити легко та без зайвих рухів, розповідає «DoctorApple.com.ua».

Як зробити скріншот за допомогою стандартних клавіш

Print Screen

Як зробити скріншот за допомогою Print Screen

Це, мабуть, найпростіший спосіб зробити скріншот на ноутбуці та комп’ютері. Ним користуються найчастіше, адже достатньо лише натиснути клавішу Print Screen. Зазначимо, що ця кнопка може називатися по-різному все залежить від моделі комп’ютера. Але дізнатися її, як правило, не складає труднощів. Наприклад, її найменування буває наступним:

 • PrntScrn;
 • PrtScn;
 • PrtScr;
 • PrtSc.

На відміну від спеціальних програм, цей спосіб не передбачає великого інструментарію, але він доступний кожному.

Як це працює?

 1. Після натискання клавіші миттєво робиться скріншот, який потім збережеться в буфер обміну.
 2. Там він перебуватиме до вимкнення комп’ютера або до того часу, поки в буфері не з’явиться інший файл.

У деяких користувачів труднощі можуть викликати вилучення зображення з буфера. Насправді, все просто. Для цього потрібно скористатися будь-яким редактором ілюстрацій, наприклад вбудованим у Windows сервісом Paint. Відкривши графічний редактор, можна використовувати комбінацію клавіш Ctrl+V або натиснути ліву кнопку миші та вибрати «Вставити». Потім картинку потрібно просто зберегти.

Клавіша Windows + Print Screen

Як зробити скріншот за допомогою Windows + Print Screen

Ці клавіші допоможуть зробити серію знімків. До речі, у цьому випадку для збереження зображень навіть не знадобляться сторонні програми. Щоб зробити скріншот, достатньо натиснути клавіші Win + Prt Screen , і знімки екрану самі збережуться на жорсткому диску. Знайти їх можна буде в папці «Знімки екрана» , яка, у свою чергу, знаходиться в папці «Зображення».

Alt + Print Screen

Як зробити скріншот за допомогою Alt + Print Screen

Відмінна риса цього способу полягає в тому, що в буфер обміну відправляється зображення не лише екрану, а лише активного вікна. Таким чином, наприклад, можна захопити окремо відкриту програму, вкладку у браузері або певний елемент контекстного меню.

Shift, Command + 3

Як зробити скріншот за допомогою Shift, Command + 3

Це поєднання клавіш допоможе створити скріншот на комп’ютерах Mac від Apple. Після натискання на ці кнопки на екрані (як правило, у лівому верхньому куті) з’являється мініатюра знімка, натиснувши на неї, можна відредагувати скріншот. Якщо ж цього не зробити, скріншот через кілька хвилин автоматично збережеться на робочому столі під назвою «Знімок екрана [дата] ([час]).png».

Як зробити скріншот частини екрану

Зазвичай, можливість зняти лише частину екрану надають спеціалізовані програми. Але те саме можна зробити за допомогою вбудованих у Windows стандартних утиліт.

Інструмент «Ножиці»

Як зробити скріншот за допомогою Snipping Tool

Інакше він також називається Snipping Tool. Знайти його можна в рядку пошуку меню “Пуск”.

За допомогою програми Ножиці можна зберігати скріншоти як цілого екрана комп’ютера, так і його фрагментів. Крім того, існує можливість робити знімки довільних форм та розмірів. Також у «Ножницях» є вбудований редактор, що дозволяє додавати до зображень текстові коментарі та робити необхідні позначки.

Ще одна цікава функція «Ножиці» – затримка скріншоту за часом. Це зручно, коли, наприклад, потрібно “заскринити” елементи контекстного меню, які нерідко при спробі зняти екран відразу “ховаються” назад.

Інструмент «Малюнок на фрагменті екрана»

Як зробити скріншот за допомогою «Малюнок на фрагменті екрана»

Цей інструмент також вбудований у Windows, як попередній. Його можна знайти через «Пуск» або викликати поєднанням клавіш Win+Shift+S. Після запуску «Малюнок» користувачеві пропонується вибрати область знімка. Разом з тим, вгорі робочого столу з’являється невелика панель управління. Що потрібно робити далі?

 1. Виділити необхідну область.
 2. Зачекати, коли з’явиться вікно із вбудованим редактором.
 3. Внести редагування, якщо потрібно. Так, у «Нарисі» можна змінити розмір зображення, а також намалювати або написати на ньому щось.
 4. Потім вибрати папку, щоб зберегти скріншот або поділитися ним у соціальних мережах.

Спеціальні програми та інструменти

Lightshot

Lightshot

Принцип роботи

Це програма для створення скріншотів, яка дозволяє швидко зробити знімок вибраного фрагмента екрана, відредагувати його та поділитися отриманим результатом у соцмережах або електронною поштою.

Для базових функцій немає сенсу завантажувати цю програму додатково, адже в самому Windows або iOS вже є вбудовані інструменти — достатньо натиснути кілька клавіш

При цьому Lightshot має більший спектр можливостей та вбудовується в інтерфейс системи, працюючи замість стандартного інструменту для скріншотів. Тому, наприклад, для створення знімка екрана на Windows буде так само достатньо натиснути клавішу Prt Sc. Але після встановлення Lightshot з’явиться ще й можливість обрати область захоплення, після чого зображення автоматично відкриється у вбудованому редакторі.

Особливості

 • У цьому сервісі можна правити картинку за допомогою інструментів для малювання: олівця, геометричних фігур та стрілок.
 • Можна додавати текстові нотатки.
 • Lightshot дозволяє вибирати якість та розмір знімків, а після закінчення роботи над зображеннями пропонує роздрукувати скріншот, завантажити його у хмару або поділитися ним у соціальних мережах.

Monosnap

Monosnap

Принцип роботи

Ця програма має цілу різноманітність можливостей. Крім того, що вона робить скріншоти, вона може записати відео з екрана, яке, до речі, можна зберегти у форматі mp4 або одразу конвертувати в GIF.

Особливості

Monosnap дозволяє робити моментальний друк екрану за таймером, завдяки чому виходить захопити всі потрібні елементи. Програму можна закріпити на панелі керування, а значить вона завжди буде під рукою.

Розширення для браузерів

Принцип роботи

Вони зручні у разі, якщо необхідно зробити скріншот у браузері. При цьому значний плюс розширень полягає в тому, що вони дозволяють робити зображення веб-сторінок повністю за раз, і для того, щоб отримати результат, не потрібно залишати браузер.

Скріншот: getfireshot.com

Один з таких плагінів називається FireShot. Він дозволяє зробити знімок екрана та відредагувати його у вікні програми. Розширення добре тим, що його підтримує багато браузерів.

В яких браузерах працює FireShot:

Завантажити та встановити програму можна безпосередньо в налаштуваннях однієї з перерахованих програм.

Особливості

За допомогою FireShot можна зробити і моментальний друк екрана – достатньо натиснути в браузері на іконку в правому верхньому кутку від рядка. Ще одна перевага – зберегти скріншот можна відразу в декількох форматах: PDF, JPEG, GIF, PNG, BMP.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *