July 15, 2024

Можливість віддаленого доступу до важливих файлів на Mac дуже корисна. Якщо ви подорожуєте або хочете отримати доступ до файлів з іншого місця, функція віддаленого входу Apple надає простий спосіб використовувати Mac з іншого комп’ютера.

Тут ми коротко обговоримо, що таке віддалений вхід, і покажемо, як його увімкнути, щоб ви могли отримувати доступ до файлів на своєму Mac з будь-якого місця з іншого комп’ютера.

Що таке віддалений вхід?

Віддалений вхід – це розширена функція, яка забезпечує віддалений доступ до вашого Mac за допомогою протоколу SSH (Secure Shell) через Інтернет.

Він вбудований в кожен Mac, і його основна мета – дозволити вам або комусь ще отримати віддалений доступ до файлів, що зберігаються на вашому комп’ютері. Ви також можете використовувати його для передачі файлів між двома комп’ютерами.

Є дві речі, які вам потрібно знати, щоб встановити віддалене підключення до вашого Mac з іншого комп’ютера:

  • Ваш логін
  • IP-адреса вашого Mac

Хоча це цінна функція, тут важливо згадати, що її включення може послабити безпеку Mac.

Наприклад, хакери можуть використовувати грубу силу для доступу до Mac, коли включений віддалений вхід. Ось чому ви повинні вмикати його лише тоді, коли це абсолютно необхідно, і завжди використовуйте надійний пароль.

Налаштування віддаленого входу на Mac

Налаштувати віддалений вхід у MacOS досить просто. Дотримуйтесь простих інструкцій нижче, щоб почати:

  1. Натисніть на логотип Apple у рядку меню та виберіть «Системні налаштування» > «Основні» > «Спільний доступ».
  2. Увімкніть перемикач поруч із Віддалений вхід. Увімкнення віддаленого входу на MacBook Pro
  3. Натисніть кнопку «Інформація» (i) поряд з ним, щоб побачити додаткові параметри та додати користувачів до списку пристроїв, які можуть отримати віддалений доступ до вашого Mac, натиснувши піктограму плюс (+). Дозвіл іншим користувачам віддаленого доступу до MacBook
  4. Крім того, ви можете натиснути “Всі користувачі”, якщо хочете, щоб всі пристрої у вашій мережі могли підключатися до Mac. Дозвіл всім користувачам віддалено підключатися до MacBook

Після увімкнення віддаленого входу ви побачите своє ім’я користувача та IP-адресу на екрані.

Використання віддаленого входу для керування вашим Mac з іншого комп’ютера

Для віддаленого доступу до Mac з іншого комп’ютера за допомогою віддаленого входу в систему вам знадобиться термінал або SSH-клієнт. Ознайомтеся з нашим посібником для початківців з використання терміналу Mac, якщо ви не знайомі з ним. Потім виконайте такі дії:

  1. Відкрийте термінал на іншому комп’ютері.
  2. Введіть наступну команду, але замініть «ім’я користувача» на ім’я користувача вашого Mac, а «ім’я хоста» на вашу IP-адресу: ssh username@hostname Використання терміналу для віддаленого доступу до MacBook
  3. Потім введіть пароль Mac для появи запиту.

От і все! Ви успішно отримали доступ до свого Mac за допомогою віддаленого входу.

Діліться файлами на Mac віддалено!

Віддалений вхід може стати в нагоді, коли ви не можете взяти з собою свій Mac і хочете віддалено отримати доступ до важливих файлів. Його легко налаштувати, і це не займе багато часу.

Не забувайте, що вам потрібно або додаток «Термінал», або клієнт SSH для доступу до Mac з іншого комп’ютера. І поки у вас є ім’я користувача та IP-адресу вашого Mac, все готово!

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *