July 15, 2024

Навіть якщо ви ніколи не використовували професійну камеру, ви, напевно, стикалися з терміном RAW. Це також не великий сюрприз. В даний час навіть смартфони середнього класу дозволяють робити фотографії у форматі RAW.

Але навіть незважаючи на те, що формати зображень RAW є потужними та наповненими інформацією, вони не працюють добре на всіх пристроях та в різних програмах. В результаті вам часто потрібно конвертувати файли RAW у щось популярніше, наприклад JPEG.

На щастя, вам, як користувачу Mac, не потрібно турбуватися про це, тому що ви можете конвертувати ці файли без будь-якого програмного забезпечення. Отже, подивимося.

Що таке файли RAW та навіщо їх конвертувати?

RAW — це формат файлу зображення, який містить несжаті зображення, зняті сенсором камери. На відміну від обробленого формату JPEG, файли RAW міститимуть високий рівень деталізації захоплення. В результаті файли RAW надають розширені можливості обробки та обробки.

Через налаштування формату RAW багато фотографів знімають фотографії у форматі RAW, а не у форматі JPEG. Як ми вже говорили раніше, більшість смартфонів мають режим Pro, що дозволяє робити знімки у форматі RAW. Але файли RAW не так сумісні, як налаштовуються.

Це означає, що ви не можете відкривати або переглядати RAW файли так само легко, як фотографії JPEG. Файли RAW також займають багато місця у системній пам’яті. Тому багато фотографів використовують такі інструменти, як Adobe Photoshop та Lightroom, для перетворення файлів RAW у JPEG.

Але вам не потрібно інше додаток для перетворення RAW в JPEG на Mac. Натомість ви можете зробити це за допомогою вбудованої програми Preview у macOS.

Як конвертувати файли RAW у JPEG із попереднім переглядом у macOS

Ви можете використовувати цей метод для перетворення різних типів файлів RAW в JPEG без встановлення сторонніх програм на свій Mac.

На першому етапі ви можете використовувати Finder, щоб знайти RAW файли, які ви хочете перетворити.

Виберіть файли та відкрийте за допомогою попереднього перегляду

Клацніть правою кнопкою миші файли RAW і виберіть пункт «Відкрити за допомогою» > «Перегляд».

Як тільки він відкриється в режимі попереднього перегляду, ви можете внести будь-які зміни до зображення, якщо хочете.

Експорт вибраних зображень із файлу

Після цього натисніть Command+A, щоб вибрати всі відкриті файли. Потім ви можете перейти до “Файл” > “Експортувати вибрані зображення”.

Тепер ви можете вибрати, де потрібно зберегти файл JPEG.

Ви можете побачити спливаюче вікно, якщо спробуєте перетворити один файл RAW. Тут ви можете вибрати JPEG як формат і бажану якість. Після того, як ви вибрали ці параметри, можна натиснути кнопку Зберегти.

Параметри налаштування під час експорту

Наприклад, ви можете конвертувати файли RAW у формати, відмінні від JPEG. Можливо, ви захочете подивитися, який формат JPEG, PNG і GIF вам більше підходить.

Але якщо ви масово конвертуєте файли RAW у JPEG, ви можете не побачити ці параметри налаштування. Через секунду або дві Preview перетворює файли RAW на JPEG і зберігає їх.

Просте перетворення RAW у JPEG на вашому Mac

Як ви бачили, кожен Mac має все необхідне для простого перетворення файлів RAW на JPEG. Ви також можете використовувати Preview для масового перетворення файлів.

Однак вам можуть знадобитися інші інструменти, такі як Photoshop або Lightroom, якщо вам потрібні розширені можливості редагування. Тому завжди варто встановити один з них на свій Mac.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *