July 15, 2024

На минулій Всесвітній конференції розробників WWDC 2023 представили наступний цикл оновлень для всіх гаджетів Apple. Відразу після завершення презентації ми почали встановлювати перші бета-версії, щоб розповісти вам з перших рук про найпомітніші нововведення.

Що означає Sonoma?

З минулого року інсайдери та аналітики все ворожили: як же Apple назве свою наступну «макось»? Серед головних претендентів були Mammoth і Sequoia, проте Крейг Федерігі віддав перевагу неймінгу Sonoma.

Сонома – найбільший і північний округи, розташовані в районі затоки Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Його часто називають Долина Сонома або Місячна долина. Це місце відоме своєю виноробною промисловістю.

Очевидно, ці виноградники відображені в абстракційних шпалерах MacOS 14.

Віджети, на які ми заслужили

Все нове – добре забуте старе. Можливо, саме цю фразу сказав Федеріги на початковому етапі розробки MacOS Sonoma. Нам нарешті повернули віджети, випиляні Apple разом із Dashboard на релізі macOS Mojave у 2018 році.

Безумовно, найважливіше нововведення macOS 14 – віджети, які можна розмістити у будь-якому місці робочого столу. Крім набору “маківських” розширень, на екран можна вивести віджети з iPhone, прив’язаного до того ж Apple ID. Це працює навіть з тими програмами, яких на macOS немає.

У цілому нині цьому нововведенню можна знайти корисне застосування. Наприклад, під час роботи ви менше відволікатиметеся на смартфон, оскільки вся інформація буде у вас перед очима.

Прокачані відеоконференції

Apple винайшла хромакей. Комп’ютери з чіпами M-серій навчилися прибирати фон під час відеодзвінків та підставляти замість нього контент, яким користувач хоче поділитися. Наприклад, можна замінити тло слайдом презентації під час виступу перед начальством, але є один нюанс. Я більше ніж впевнений, що ця функція могла підірвати ринок і підштовхнути продаж Mac по всьому світу, якби Apple реалізувала її 3 роки тому, коли люди сиділи вдома, а всі заходи, збори та інші робочі моменти проходили по Zoom.

Крім того, Apple додала реакції у відеоконференції, але це також неактуально зараз.

Геймерський режим

macOS Sonoma

Ще одна дуже спірна функція – спеціальний ігровий режим, який підвищує продуктивність ігор, використовуючи переваги движка Metal 3. При цьому система гасить усі фонові програми.

Новий режим також забезпечує мінімальну затримку звуку в AirPods та низький інпутолог геймпадів Xbox Controller та Sony DualSense.

На презентації нам навіть показали слайд із «новими захоплюючими іграми для Mac», на якому були наступні тайтли: Stray, Fort Solis, World of Warcraft: Dragonflight, HUMANKIND, Resident Evil Village, The Medium, ELEX II, Firmament., SnowRunner, Disney Dreamlight Valley, No Man’s Sky, Dragonheir: Silent Gods і Layers of Fear. Apple навіть привела під цю справу геніального Хідео Кодзиму, який анонсував вихід Death Stranding Director’s Cut на MacOS.

Я зовсім не противник геймінгу, але для таких завдань є консолі та ігрові ПК. Не думаю, що власники Mac Studio або MacBook Pro з чіпами M2 Max залипатимуть в ігри вечорами.

Можливо, в майбутньому Apple планує це якось розвивати, але поки що ця функція не особливо потрібна на Mac.

Приголомшливі шпалери

macOS Sonoma

У macOS Sonoma нарешті з’явилися чудові кінематографічні шпалери з найкрасивішими краєвидами з різних куточків світу. Так, такі заставки в tvOS з’явилися дуже давно, і їх можна було навіть запустити на Mac через утиліту Aerial, але все реалізовано на рівні системи.

Веб-додатки Safari

macOS Sonoma

Одне з найкорисніших нововведень цього апдейту. Тепер можна зберегти практично будь-який сайт у док та запускати його в окремому вікні. Особливо корисно це для сайтів із PWA. Простими словами, ви можете отримати міні-додаток потрібного сайту, який також зможе надсилати вам повідомлення.

Так само як і в iOS 17/iPadOS 17, тут можна створювати профілі для поділу робочих та особистих вкладок браузера.

З інших нововведень macOS Sonoma також можна відзначити таке:

  • Розширені можливості редагування PDF-файлів;
  • Інтеграція PDF-файлів у додаток «Нотатки»;
  • Виклик Siri простою командою без привітання;
  • Можливість створення групи користувачів для спільного використання набору паролів із зв’язування ключів iCloud;
  • Нові стікери та покращений пошук у «Повідомленнях»;
  • Інтелектуальні списки продуктів у «Нагадуваннях»;
  • Покращена функція автозаміни під час набору тексту.

Всупереч завищеним очікуванням на тлі численних інсайдів, нова macOS не здається чимось новим, як і весь цикл оновлень, представлених на WWDC 2023. Apple цілком могла реалізувати всі ці функції в iOS 16.7, iPadOS 16.7 та macOS 13.7 Ventura. Можливо, у компанії всі були зайняті революційними окулярами Vision Pro та розробкою передбачуваного електрокара, що на креатив для нових функцій iPhone, iPad та Mac у них просто не залишилося сил.  

Загалом перша бета-версія MacOS Sonoma працює стабільно, але я встановлював її на чистий MacBook Pro з чіпом M2 Pro. Можливо, на інших моделях Mac вона працюватиме помітно гірше. Ми не рекомендуємо вам встановлювати тестові збірки для розробників. Краще дочекатися виходу публічних бета-версій.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *