July 15, 2024

Якщо на Mac є кілька фотографій, про які ви хотіли б дізнатися більше, перегляд їх даних EXIF ​​може дати вам багато цінної інформації.

Дані EXIF ​​(Exchangeable Image File Format) – це тип метаданих, які смартфон або камера записує, коли клацає зображення. З цих даних можна знайти різні відомості про зображення, такі як пристрій, на який воно було знято, витримка затвора, фокусна відстань, дата, час і місце захоплення, серед іншого.

Нижче ми обговоримо чотири простих способи перегляду даних EXIF ​​зображення на вашому Mac.

Метод 1. Перегляд даних EXIF ​​за допомогою Finder

Finder — файловий менеджер за промовчанням у macOS. Він дає вам швидкий доступ до всієї вашої файлової системи і включає кілька корисних функцій, які допоможуть вам в різних операціях, пов’язаних з файлами.

Попередній перегляд – одна з таких функцій Finder. Він поміщає вікно в праву панель Finder, де можна побачити всі основні метадані зображення. Ось як це використовувати:

 1. Натисніть Finder у Dock, щоб відкрити нове вікно Finder.
 2. Перейдіть до папки, яка містить зображення, метадані якого потрібно переглянути.
 3. Натисніть на зображення, і ви повинні побачити його перегляд на правій панелі. Якщо ви цього не зробите, використовуйте клавіші Command + Shift + P, щоб увімкнути його. Або виберіть «Погляд» > «Показати попередній перегляд».
інформація про метадані зображення у Finder

Finder покаже вам купу доступної інформації у вікні попереднього перегляду праворуч, наприклад, дату створення, дату модифікації, розміри, роздільну здатність, ISO, значення діафрагми і т. д. вона прихована. .

Спосіб 2. Перегляд даних EXIF ​​для зображень із попереднім переглядом

Хоча Finder дозволяє миттєво переглядати метадані зображення, воно не дає вам докладної версії того ж самого. Тому, якщо ви хочете дізнатися все про зображення, наприклад, альфа-канал, відстань до об’єкта, діапазон об’єкта, місцезнаходження GPS і т. д., натомість ви повинні використовувати функцію «Додаткова інформація» у Preview.

Отже, виконайте наведені нижче інструкції, щоб переглянути дані EXIF ​​за допомогою програми Preview:

 1. Відкрийте нове вікно Finder і двічі клацніть зображення, для якого ви хочете переглянути дані EXIF, щоб відкрити його в режимі попереднього перегляду.
 2. Клацніть піктограму (i) у верхній частині вікна, і з’явиться спливаюче вікно «Загальна інформація». Натисніть значок (i), щоб перейти на вкладку «Додаткова інформація».
 3. Тепер перейдіть на вкладку Exif нижче, щоб переглянути всі метадані зображення.
перегляд метаданих зображень у Preview

Оскільки перегляд відкриває це у крихітному вікні, наведіть вказівник миші на будь-який з його кутів і розгорніть його, щоб краще розглянути деталі.

Спосіб 3. Перегляд даних EXIF ​​за допомогою фотографій

Ви можете отримати доступ до своїх фотографій із програми «Фотографії», якщо ви синхронізували свої фотографії на всіх пристроях Apple. У цьому випадку, якщо ви хочете переглянути метадані зображення, Apple дозволяє зробити це прямо з програми «Фотографії», хоча і з обмеженими можливостями.

Ось що вам потрібно зробити:

 1. Запустіть програму «Фотографії» на Mac.
 2. Відкрийте фотографію, дані EXIF ​​якої ви хочете переглянути.
 3. Натисніть кнопку (i) у верхній частині вікна, щоб отримати інформацію про зображення. Крім того, ви можете клацнути правою кнопкою миші фотографію і вибрати «Інформація» або використовувати клавіші Command + I.
перевірка метаданих зображень у програмі «Фотографії»

Фотографії покажуть вам усі основні дані EXIF ​​про зображення у невеликому інформаційному вікні. Тут ви можете побачити такі деталі, як дата та час захоплення, ім’я пристрою, роздільна здатність, фокусна відстань, витримка, ISO, формат файлу та місцезнаходження.

Спосіб 4. Перегляд даних EXIF ​​за допомогою сторонніх додатків

До цих пір всі згадані нами методи пропонували швидкий і простий доступ до основних даних EXIF ​​про зображення на Mac. Однак жоден з них не пропонує організованого та всеосяжного уявлення різних властивостей метаданих зображення.

На допомогу приходять сторонні засоби перегляду EXIF, такі як ExifTool Reader. ExifTool Reader — це безкоштовна програма, яка дозволяє вам переглядати масу метаданих зображень в одному місці.

Завантажити: ExifTool Reader

Після того, як ви встановили ExifTool Reader на свій Mac, виконайте такі дії, щоб переглянути на ньому метадані зображення:

 1. Запустіть програму ExifTool Reader.
 2. Відкрийте Finder і перейдіть до папки, що містить зображення, дані EXIF ​​якого ви хочете переглянути. Якщо зображення збережене у програмі “Фото”, спочатку збережіть його у Finder. Головне вікно ExifTool Reader
 3. Натисніть та перетягніть файл з Finder у вікно ExifTool Reader. ExifTool Reader тепер покаже вам усі дані EXIF ​​для зображення. перегляд метаданих зображення у ExifTool Reader

Як бачите, ці дані значно різноманітніші, ніж те, що пропонують інші методи, такі як орієнтація, тип сцени, поле зору, інструментарій XMP тощо.

Ви також можете перетягувати кілька зображень у ExifTool Reader, але ми не рекомендуємо це робити, оскільки це захаращує вікно.

Дані EXIF ​​пропонують купу корисної інформації про зображення. Таким чином, знання цієї інформації дозволяє вам визначати різні аспекти зображення, які ви можете використовувати для навчання та покращення своєї фотографії.

Майте на увазі, однак, що як би не були корисні метадані, вони також становлять ризик для конфіденційності. Отже, якщо ви часто ділитеся зображеннями (або будь-якими іншими файлами) в Інтернеті, рекомендується спочатку видалити дані EXIF.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *