July 15, 2024

Потужні відеоредактори для всіх, хто хоче навчитися монтажу або знайти нове застосування вже здобутих навичок.

1. Premiere Pro

Професійна програма нелінійного відеомонтажу Adobe Systems. Є спадкоємцем програми Adobe Premiere.

Premiere Pro вважається індустріальним стандартом. Тут можна створювати проекти будь-якої складності. Під час пошуку монтажера найчастіше шукають фахівців, які працюють саме у цій програмі. А завдяки її популярності в мережі повно курсів та інших навчальних матеріалів, присвячених Premiere Pro. Це дуже допомагає початківцям.

Програма підтримує велику кількість форматів та пропонує найширший набір для збереження відео. Файли проекту, відкритого в Premiere Pro, можна експортувати до інших продуктів Adobe для накладання ефектів або обробки звуку. До того ж і так широку функціональність редактора можна поліпшувати різними плагінами.

Офіційний сайт – https://www.adobe.com/ua/products/premiere.html

2. Вирішення DaVinci

Ця програма для корекції кольору та нелінійного відеомонтажу.

Ще один просунутий редактор, який повсюдно застосовують у промисловості. DaVinci Resolve підтримує менше форматів на експорті, ніж Premier Pro і йому не вистачає деяких можливостей, наприклад, для роботи з титрами. Зате цю програму вважають найкращим інструментом для корекції кольору. І головне, ним можна користуватися безкоштовно.

Платна версія DaVinci Resolve відрізняється підтримкою плагінів та деяких додаткових функцій, наприклад, для роботи з 3D-відео. Крім того, після покупки ви зможете створювати проекти разом з іншими користувачами.

Офіційний сайт – https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve

3. Final Cut Pro

Професійний відеоредактор для операційної системи MacOS від Apple.

Розроблена Apple програма Final Cut Pro це потужний редактор для професійного відеомонтажу. Його можливостей достатньо, щоб називатися одним із найкращих у своєму класі. Крім того, Final Cut Pro виділяється серед конкурентів простим, швидким та дуже плавним інтерфейсом. У той же час, програма доступна тільки власникам Mac, версії для Windows і Linux відсутні.

Офіційна сторінка – https://www.apple.com/final-cut-pro/

4. FilmoraPro

  • Платформи: MacOS.
  • Вартість: безкоштовно або платне

Filmora пропонує баланс між можливостями професійних редакторів та простотою. У програмі немає режиму для мультикамерного монтажу, а також сучасних інструментів, наприклад, для роботи з 3D і 360-градусними відео. Але багатьом користувачам цього не потрібно. Головне, більшість професійних завдань цього редактора по зубах. Водночас його легко освоїти.

У безкоштовній версії є всі функції FilmoraPro, але програма накладає на відео водяний знак. Щоб забрати його, потрібно придбати платний варіант.

Офіційна сторінка – https://filmora.wondershare.com/filmorapro/offline-page.html

5. Shotcut

  • Платформи: MacOS.
  • Вартість: безкоштовно.

Безкоштовний відеоредактор із відкритим вихідним кодом. При цьому Shotcut пропонує безліч базових інструментів та ефектів, які можуть стати в нагоді для аматорського монтажу. Крім того, програма підтримує велику кількість форматів.

Інтерфейс Shotcut не можна назвати простим. Зате ви можете настроїти його під свої потреби, залишивши у вікні лише необхідні інструменти. Редактор швидко працює навіть у слабких машинах. Крім того, Shotcut має портативні версії для Windows і Linux, які можна використовувати без установки.

Офіціний сайт – https://shotcut.org/

6. KineMaster

Це, мабуть, найвідоміший відеоредактор для мобільних пристроїв. Настільки функціональний, наскільки це можливо на планшеті та смартфоні. Крім базових інструментів на кшталт обрізки та склеювання роликів, KineMaster пропонує безліч можливостей для роботи з візуальними ефектами та звуком. Ви можете накладати титри, керувати швидкістю відео, використовувати хромакей та багато іншого. Програма підтримує шари для зручнішого редагування.

З KineMaster можна працювати безкоштовно. Але щоб прибрати водяний знак та відкрити доступ до бібліотеки вихідних джерел, потрібно оформити преміум-підписку.

Офіційна сторінка – https://kinemaster.com/

Корисні матеріали наших редакторів – https://doctorapple.com.ua/krashch%d1%96-torrent-kl%d1%96%d1%94nti-dlya-macos/

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

2 Comments

    Привіт Doctor Apple! На твою думку, що краще обрати для монтування відосів на мак, Final Cut чи Davinci Resolve? Дякую!

      Тут усе буде залежити від ваших задач. Але як на мене, то я би вибрав Final Cut Pro. Тимпаче якщо у вас Мак.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *