July 15, 2024

Чи ви є досвідченим користувачем Mac або тільки недавно перейшли з Windows, завжди є щось нове та цікаве, що можна дізнатися про клавіатуру Mac. Клавіатура Mac пропонує безліч варіантів налаштування, і використання всіх переваг цих функцій є ключем до підвищення продуктивності та полегшення робочого процесу.

Клавіатура-метелик Apple не найкраща, але з налаштуваннями налаштування клавіатури Mac є багато способів покращити її. Нижче ми перерахуємо сім способів налаштування параметрів клавіатури на Mac.

1. Змінити клавіші

Знайомство з клавішами Mac — чудовий спосіб прискорити робочий процес. Щоб використовувати комбінації клавіш, просто натисніть клавішу-модифікатор, наприклад Caps Lock або Command, і натисніть звичайну клавішу.

Звичайно, це залежить від комбінації клавіш, але пам’ятайте, що вони можуть бути комбінацією до чотирьох клавіш. Наприклад, під час використання Safari можна натиснути Command + N, щоб відкрити нову вкладку. Або ви можете натиснути Option + Shift + Command + W, щоб закрити усі вікна Safari.

Ви можете побачити сполучення клавіш у рядку меню, поряд з пунктами меню в списках, що розкриваються. Ось як ви можете змінити сполучення клавіш macOS:

 1. Перейдіть до «Налаштування» > «Клавіатура» > «Ярлики».
 2. Виберіть категорію у лівій частині вікна.
 3. Встановіть прапорець поруч із швидким доступом. Двічі клацніть клавіші швидкого доступу поруч із текстом і натисніть клавіші, які потрібно використовувати як ярлики для дії.
 4. Щоб змінити комбінацію клавіш для певної програми, натисніть «Ярлики програм» у списку ліворуч.
 5. Натисніть кнопку + під списками і виберіть програму зі списку.
 6. Введіть ім’я пункту меню, ярлик якого потрібно змінити. Введіть клавіші та натисніть «Додати».
Додавання клавіш на Mac

2. Створіть заміну тексту

Заміна або підстановка тексту були доступні в macOS, скільки ми пам’ятаємо. Цей параметр дозволяє замінити менший текстовий рядок на більший. Це зручно при наборі електронних листів, статей та багато іншого.

Ось як ви можете створити текстовий ярлик:

 1. Перейдіть до «Налаштування» > «Клавіатура» > «Текст».
 2. Натисніть + під списком.
 3. У стовпці «Замінити» введіть текст, який потрібно замінити. У стовпці «С» введіть текст, який ви бажаєте, щоб macOS відображалася замість тексту, введеного в стовпці «Замінити».

Щоб використати текстові ярлики, введіть текст «Замінити» та натисніть клавішу «Пробіл». macOS автоматично замінить його будь-яким словом або фразою, які ви встановили у налаштуваннях.

Додавання текстових ярликів на Mac

3. Налаштуйте параметри підсвічування клавіатури

Підсвічування клавіатури витрачає заряд батареї вашого Mac, тому є сенс відключати її, коли вона вам не потрібна. На щастя, ви можете відрегулювати налаштування підсвічування клавіатури та автоматично вимкнути її через певний час.

Ось що вам потрібно зробити:

 1. Перейдіть до «Налаштування» > «Клавіатура» > «Клавіатура».
 2. Встановіть прапорець Настроювання яскравості клавіатури, коли освітлення слабке.
 3. Встановіть прапорець Вимкнути підсвічування клавіатури після [duration] бездіяльності та виберіть тривалість.

4. Використовуйте стандартні функціональні клавіші

На клавіатурах Mac є функціональні клавіші з надрукованими на них піктограмами, що ілюструють, що вони роблять. Ви можете перепризначити функціональні клавіші вашого Mac, щоб робити все, що захочете, і, як і поєднання клавіш, вони мають функції, специфічні для додатків.

Ви можете використовувати спеціальні функції, надруковані на функціональних клавішах, без необхідності натискати клавішу Fn, але коли ви використовуєте комбінації клавіш, які вимагають натискання функціональної клавіші, вам також потрібно натиснути кнопку Fn, іноді переводячи клавішу комбінація до п’яти клавіш.

Ви можете змінити це, увімкнувши “стандартні функціональні клавіші” в налаштуваннях. Стандартні функціональні клавіші інвертують поведінку функціональних клавіш, тому вам потрібно натиснути та утримувати клавішу fn під час використання спеціальних функцій, надрукованих на клавішах. Це також дозволить вам використовувати клавіші з функціональними клавішами, не натискаючи клавішу Fn.

Ось як ви можете увімкнути його:

 1. Перейдіть до «Налаштування» > «Клавіатура» > «Клавіатура».
 2. Встановіть прапорець Використовувати клавіші F1, F2 і т.д. як стандартні функціональні клавіші.

5. Вимкніть автозаголовні літери

Автоматичне використання великих букв цінно, коли вам потрібно часто писати офіційно – для робочих електронних листів і багато іншого. Але якщо ви схильні використовувати свій Mac для особистих розмов і хочете, щоб він звучав неформальнішим, він вам, ймовірно, не потрібен постійно. Ви можете легко вимкнути його в налаштуваннях.

 1. Перейдіть до «Налаштування» > «Клавіатура» > «Текст».
 2. Зніміть прапорець Автоматично використовувати слова з великої літери.

6. Змініть мову вашої клавіатури

Швидка зміна мови клавіатури одним натисканням кнопки – неймовірно зручна функція, якщо ви пишете різними мовами.

Ось як ви можете додавати мови та перемикатися між ними натисканням однієї кнопки:

 1. Перейдіть до «Налаштування» > «Клавіатура» > «Джерела введення».
 2. Натисніть кнопку +, і після того, як ви вибрали мову, яку ви бажаєте використовувати, натисніть «Додати».
 3. Тепер перейдіть на вкладку “Клавіатура” і встановіть для функції “Натисніть клавішу глобуса” значення “Змінити джерело введення”, як показано нижче.
Налаштування клавіатури для клавіш Globe

Тепер можна легко змінити мову, натиснувши клавішу Globe/Fn. Ви також можете змінити його, клацнувши значок клавіатури в рядку меню і вибравши мову зі списку, що розкривається. Пізніше ви зможете додати додаткові мови до програми «Словник» на Mac, щоб шукати слова різними мовами.

7. Змініть розкладку клавіатури Mac

Якщо ви не звикли друкувати на клавіатурі ANSI або ISO, можна змінити розкладку в налаштуваннях клавіатури.

 1. Перейдіть до «Налаштування» > «Клавіатура» > «Джерела введення».
 2. Натисніть кнопку + та виберіть мову зі списку ліворуч.
 3. Перегляньте варіанти макета у списку праворуч і виберіть той, який вам більше подобається. Натисніть Додати.
 4. Виберіть макет, який ви додали, і закрийте вікно налаштувань.
Додавання мови та змінення розкладки клавіатури на Mac

Викрутки з клавіатурою для розширеного набору тексту на вашому Mac

Як ви можете сказати, на вашому Mac є безліч варіантів налаштування клавіатури. Від створення нових комбінацій клавіш до зміни всієї розкладки клавіатури – ви можете багато зробити, щоб покращити якість друку.

Ви можете створити комбінацію клавіш практично для всього, щоб зробити ваш робочий процес більш плавним. Поекспериментуйте з цими налаштуваннями та подивіться, що найкраще підходить для вас.

Якщо вам здається, що цих вбудованих параметрів недостатньо, ви можете використовувати сторонні програми, щоб отримати ще більший контроль над мишею і клавіатурою вашого Mac.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *