July 15, 2024

У минулому багато технологічних компаній докладали незначних зусиль для забезпечення спеціальних можливостей своїх продуктів. Телефони та комп’ютери стали частиною нас, що зробило їх ще більш важливими, ніж будь-коли.

У міру того, як століття технологій рухається вперед, Apple удосконалила різні функції для користувачів із порушеннями слуху. Від візуальних посібників до нових версій Siri – комп’ютери Mac тепер можуть стати основними інструментами для більшої кількості людей. У цьому посібнику основна увага приділяється декільком налаштуванням та налаштуванням macOS, які ідеально підходять для людей з вадами слуху.

7. Повідомлення

iMessage на macOS

Безкоштовне та ефективне рішення для глухих або тих, хто слабко чує користувачів — спілкуватися з іншими через рідну програму «Повідомлення» в macOS. Служба iMessage від Apple вже вбудована, а це означає, що ви можете залишатися на зв’язку з сім’єю та друзями, які мають iPhone, iPad або Mac, на відстані одного текстового повідомлення.

Якщо у вас немає під рукою iPhone, ця встановлена ​​програма може стати ідеальною альтернативою. Функція Apple Handoff дозволяє власникам iPhone одночасно отримувати повідомлення iMessages як на iPhone, так і Mac. Отже, поки у вас є підключення до Wi-Fi або точки доступу, ваш Mac може відправляти і отримувати повідомлення безкоштовно.

6. Моно аудіо

Моно аудіо в macOS

Деякі люди можуть мати здатність чути лише одним вухом. І хоча люди із середнім слухом можуть використовувати два навушники, щоб чути спрямовано, macOS пропонує просте рішення. Монозвук дозволяє відтворювати обидві звукові доріжки у кожному вусі, дозволяючи чути всі звуки у будь-яких ситуаціях.

Щоб увімкнути цю функцію, перейдіть у «Системні налаштування» > «Спеціальні можливості» та знайдіть у категорії «Слух» на лівій панелі розділ «Аудіо». Тепер встановіть прапорець “Відтворення стереозвуку як моно”; тепер ви повинні чути монофонічний звук в обох навушниках.

5. Приховані субтитри

Приховані титри в macOS

Apple тісно співпрацює зі своїми продуктами, щоб забезпечити доступність у всіх форматах. Для тих, хто погано чує відмінним інструментом є субтитри. Отже, коли ви дивитесь свій улюблений фільм або шоу через програму Apple TV, ви можете використовувати приховані субтитри, щоб читати діалоги та точно знати, що відбувається під час сцени.

Проте варто зазначити, що не всі засоби масової інформації мають субтитри, тому завжди краще перевірити. Найкращий спосіб дізнатися, чи має продукт субтитри, — перевірити маленький значок CC, зазвичай розташований поруч із заголовком.

Щоб використовувати субтитри на вашому Mac, перейдіть у «Системні налаштування» > «Спеціальні можливості» та клацніть розділ «Субтитри» у розділі «Слух». Тепер встановіть прапорець «Переважати субтитри та SDH».

Зверніть увагу, що цей параметр автоматично включає субтитри на вашому Mac щоразу, коли ви дивитеся підтримуваний контент. У тому ж меню ви можете вибрати бажаний розмір і стиль для субтитрів і написів, щоб додатково персоналізувати цю функцію.

4. Особою до обличчя

FaceTime на macOS

В той час, як звичайні телефонні дзвінки в основному призначені для людей, які можуть чути, FaceTime ідеально підходить для всіх, хто може використовувати мову жестів для спілкування. А якщо ви не знаєте мови жестів, існує безліч програм для iPhone, що дозволяють швидко освоїти мову жестів.

Враховуючи, наскільки сьогодні популярний FaceTime, спілкування з відеозв’язку з близькими має бути легким, якщо вони теж мають пристрій Apple. Пам’ятайте, що ваш Mac повинен бути підключений до мережі Wi-Fi або точки доступу, щоб починати дзвінки FaceTime або приєднуватися до них з іншими користувачами iPhone, iPad і Mac.

Apple працювала над FaceTime з нуля, щоб забезпечити високу частоту кадрів та візуальні ефекти, які працюють навіть за слабкого освітлення — ідеально підходить для тих, кому потрібно зняти кожну деталь на екрані.

3. Текст у реальному часі

Налаштування RTT у macOS

Текст у реальному часі (RTT) – це функція, яка дозволяє використовувати текст для активного спілкування під час телефонного дзвінка. Однак воно сильно відрізняється від звичайного текстового повідомлення, оскільки одержувач може читати ваші повідомлення в міру їхнього введення (в режимі реального часу); їм не потрібно чекати, поки ви закінчите пропозицію та натисніть клавішу «Введення» або «Введення».

В результаті RTT ефективно дозволяє користувачам із порушеннями слуху спілкуватися з людиною на іншому кінці з мінімальними зусиллями. Ця функція також може стати в нагоді, коли хтось хоче таємно поділитися інформацією зі службами екстреної допомоги, не кажучи ні слова.

Щоб увімкнути RTT на вашому Mac, ви повинні спочатку налаштувати дзвінки Wi-Fi на своєму iPhone. Як тільки ви це зробите, перейдіть в «Параметри» > «Доступність» та знайдіть RTT на лівій панелі у розділі «Слух». Натисніть на нього, а потім встановіть прапорець “Увімкнути RTT”. За замовчуванням «Надіслати негайно» буде включено; якщо ні, встановіть цей прапорець.

Ви також можете ввести номер ретрансляції RTT, щоб розпочати релейні дзвінки, наприклад 711 для жителів США. Тепер ви можете не тільки використовувати функцію “Натисни і говори” під час дзвінків FaceTime, але й запускати дзвінки “Натисни і говори” з програми “Контакти” на вашому Mac.

2. Введіть Siri

Введіть Siri до macOS

Siri – це аналог Amazon Alexa та Google Assistant від Apple, представлений на його пристроях, таких як iPhone, iPad, HomePod та Mac. Натисканням кнопки ви можете пробурмотіти будь-який запит, запитання чи будильник, який хочете встановити. Зазвичай ви спілкуєтеся із Siri за допомогою голосових команд, тому вам може бути цікаво, чому ми представили її тут.

Завдяки Type to Siri ви також можете вводити запити Siri і відповідати на них, навіть не використовуючи голос, що ідеально підходить для глухих або тих, хто слабо чує користувачів Mac. Ще раз, це функція спеціальних можливостей прихована в macOS.

Щоб почати використовувати його, перейдіть у «Системні налаштування» > «Спеціальні можливості», прокрутіть донизу до кінця лівої панелі та натисніть Siri. Тепер встановіть прапорець “Увімкнути введення тексту для Siri”, і все готове.

Натисніть і утримуйте кнопку мікрофона на клавіатурі або Siri на сенсорній панелі (якщо вона є на вашому Mac), щоб активувати її, і просто введіть запит, як показано на знімку екрана вище.

1. Спалах екрану

Налаштування спалаху екрана на macOS

Найкращий інструмент доступності, який Apple включає в Mac для користувачів з порушеннями слуху, це екранний спалах.

Екранний спалах — корисний інструмент для тих, хто хоче, щоб на комп’ютерах з’являлися оповіщення, але не може реєструвати шуми. Ви можете використовувати його з кожною програмою і програмою, які використовують системні звуки. Це означає, що складну мережу сповіщень можна позначити за допомогою спалаху екрану, що робить цю функцію абсолютно необхідною для глухих або тих, хто погано чує.

Щоб отримати доступ до цієї функції, спочатку поверніться до вікна налаштувань спеціальних можливостей. У розділі «Слух» клацніть вкладку «Аудіо». Тепер праворуч знайдіть параметр, який каже, що екран блимає під час звукового сповіщення. Встановіть прапорець і перевірте спалах екрана.

Якщо спалах екрана надто яскравий, ви можете налаштувати яскравість вашого Mac, щоб зробити роботу більш комфортною. При необхідності ви також можете використовувати програми, які дозволяють знизити яскравість вашого Mac нижче за мінімум.

Скористайтеся перевагами спеціальних можливостей у macOS

Apple завжди пропонувала набір спеціальних можливостей для користувачів з порушеннями зору та слуху, але якщо ви новачок у macOS, вам буде важко знайти ці налаштування.

Від закритих субтитрів до Type і Siri – ви можете увімкнути функції, необхідні для покращення вашого слуху. А якщо ви використовуєте iPhone або iPad, ви можете знайти і отримати доступ до аналогічних функцій спеціальних можливостей у налаштуваннях вашого пристрою – ми також розглянули докладну статтю про це.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *