July 15, 2024

Емулятори дозволяють запустити програми або ігри для однієї платформи на іншій. Вони стають все більш популярними і затребуваними навіть серед користувачів-початківців. Нічого дивного, враховуючи скільки можливостей вони відкривають! Сьогодні ми розповімо все найголовніше про емуляцію Android на ПК і представимо власний топ утиліт, здатних запустити майже будь-яку мобільну програму чи гру на твоєму комп’ютері!

Що таке емулятори та навіщо вони потрібні?

Емулятори – особливий вид утиліт, який відтворює у віртуальному середовищі програмні та апаратні можливості однієї платформи на іншій. А тепер те саме, тільки російською мовою: емулятори дозволяють запускати і використовувати програми, створені для одного заліза (наприклад, якоїсь ігрової приставки), на іншому — найчастіше домашньому комп’ютері з ОС Windows. Іншими словами, щоб пограти у знайому з дитинства гру для умовної Sega Mega Drive, вже давно не обов’язково прочісувати блошині ринки у пошуках консолі минулого століття. Достатньо встановити на комп’ютер відповідний емулятор. При цьому сьогоднішнє різноманіття емуляторів покриває не лише можливості богом забутих приставок, а й сучасні платформи, включаючи, наприклад, мобільні пристрої під керуванням Android. Саме про такі емулятори ми сьогодні говоритимемо.

Спектр застосування емуляторів досить багатий: ними активно користуються як геймери, і програмісти. Саме емулятори Android можуть стати в нагоді, щоб зіграти в мобільну гру, що сподобалася, на великому моніторі без необхідності вдивлятися в крихітний дисплей смартфона. Крім того, багато компаній використовують у роботі програми, які не мають десктопних аналогів, але за допомогою емулятора їх все одно можна запустити навіть на домашньому комп’ютері. Нарешті, емуляторів часто вдаються творці софту для певної платформи: з відповідним емулятором їм більше не обов’язково постійно жонглювати комп’ютером і смартфоном, щоб перевірити свою розробку. Але і для пересічного користувача в цьому можна знайти користь. Бажаєте випробувати якусь мобільну програму в безпечних умовах і не відриваючись від робочого крісла? З емуляторами це просто!

Переваги емуляторів Android на ПК

То чому програми для Android так часто емулюють саме на ПК? Відкинемо убік такі банальні причини, як поширеність та гнучкість даної платформи. Насправді переваг у комп’ютерних емуляторів відразу кілька. По-перше, як ми вже згадували вище, це великі дисплеї моніторів, за якими працювати та грати набагато зручніше. Друга явна перевага – багаті апаратні можливості. Навіть бюджетний ПК найчастіше обходитиме дорогі флагманські смартфони за потужністю процесора, обсягом оперативної пам’яті та продуктивністю відеокарти. І якщо для того, щоб пограти у вимогливі мобільні ігри на цільовій платформі, доведеться ґрунтовно розщедритися, то на комп’ютері для цього достатньо встановити відповідний емулятор.

Ще одна важлива перевага ПК полягає в тому, що ця платформа підтримує безліч усіляких пристроїв введення. Припустимо, до багатьох сучасних смартфонів теж можна підключити клавіатуру та мишку. Але для цього любо доведеться підбирати відповідні бездротові пристрої (які влетять у копієчку), або возитися з проводами (і то не факт, що допоможе). Та й все одно це не врятує від необхідності тулитися за крихітним дисплеєм, що ні для ігор, ні для офісних програм плюсом не назвеш. А до комп’ютера можна підключити не тільки мишку з клавою, а й геймпад і навіть, скажімо, ігрове кермо! Ганяти в мобільні симулятори з таким сетапом буде комфортніше.

Нарешті, не можна залишити без уваги той факт, що накопичувачі для ПК, як правило, набагато місткіші, ніж на мобільних пристроях. Чи не кожен стикався з ситуацією, коли смартфон настільки забитий даними, що починає гальмувати, і в такому разі просто необхідно щось видалити. А на комп’ютері з емулятором ви зможете поставити програм досхочу: за місцевими мірками багато вільного місця на диску вони все одно не заберуть.

Чим емулятори різняться між собою?

У новачка у справі емуляції може виникнути питання: а чим взагалі варто керуватися під час виборів потрібної програми? До найважливіших характеристик можна віднести швидкодіюрівень сумісності з різними додатками і актуальність емулятора «Андроїд». Найкраще придивитися до проектів, які регулярно оновлюються творцями, щоб підтримувати найсучасніші мобільні програми та ігри. Що ж до продуктивності, то тут важливо враховувати можливості власного комп’ютера. Зрозуміло, найпотужніші емулятори більш вимогливі до заліза, і в першу чергу до процесора. Але якщо ви давно не оновлювали домашній ПК, то не хвилюйтеся: у нашій добірці знайдеться місце і емуляторам для комп’ютерів, що є середніми за можливостями.

Важливим критерієм є інтерфейс: наскільки зручно в програмі розташовані всі найважливіші кнопки і наскільки легко його освоїти. Це вже скоріше питання переваг. Комусь приємніше працювати у програмі, де основні елементи керування не засмічені різною другорядною мішурою, а хтось, навпаки, готовий годинами возитися у складних меню, випробовуючи все нові та нові можливості програми. В ідеалі емулятор повинен мати зручні налаштування, в яких користувач легко зможе змінити дозвіл, додати графічні фільтри або переключитися між різними версіями «Андроїда». Більшість сучасних емуляторів працюють з версією мобільної операційної системи не новішою 7.1, але для деяких застарілих додатків може знадобитися відтворити старіші версії ОС.

Може бути цікаво: https://doctorapple.com.ua/golovne-pro-apple-vision-pro-navishcho-potriben-yak-pracue-riznicya-mizh-inshimi-sholomami/

Зрештою, варто звернути увагу на те, як саме в конкретній програмі встановлюються додатки . Тут все емулятори можна розділити на великі категорії. Програми від великих компаній найчастіше мають власний магазин для встановлення додатків або підключені до офіційного магазину Google Play Store. Зовсім інша річ — народні емулятори, створені ентузіастами. Вони зазвичай підтримують інсталяцію програм за допомогою інсталяційного файлу, що має розширення .apk. У перспективі це відкриває користувачеві набагато більше можливостей, адже спектр додатків, що підтримуються, тут не обмежений штучно чиїмось фірмовим магазином.

З іншого боку, потрібні .apk-файли ще доведеться відшукати (як правило, на сторонніх сайтах) і установкою в один клік тут не обійдешся. А у «офіційних» емуляторів ще й часто доступна зручна функція синхронізації даних додатків із мобільним пристроєм, а отже, можна буде продовжити гру чи роботу на смартфоні! Тому новачкам можна порадити емулятори від великих компаній із вбудованим магазином, а більш просунутим адептам емуляції – програми із вільним встановленням додатків. Ідеальним вибором буде програма, що поєднує ці можливості.

Емулятори: ТОП-10 програм

Емулятор BlueStacks

Популярний потужний емулятор від великої каліфорнійської компанії, що підтримує прямий доступ в офіційний мобільний магазин від Google Play Store. У той же час доступна й установка програм вручну, тому сумісність цього емулятора на висоті.

Програма підтримує мультизадачність і має масу приємних фіч на кшталт можливості робити скріншоти будь-якої програми в один клік мишки. З незвичайних функцій варто відзначити макроси – спеціальні комбінації з дій, що виконуються за одним натисканням кнопки. Це може сильно полегшити життя та заощадити час як геймерам, так і офісним працівникам. А з недавнього часу у BlueStacks з’явилася ще й опція прискорення роботи за допомогою хмарних технологій. З мінусів можна відзначити хіба наявність реклами і відносно ненажерливі системні вимоги: для стабільної роботи рекомендується мати хоча б 8 Гб оперативної пам’яті.

Емулятор BlueStacks

Емулятор NoxPlayer

Ще один продуктивний емулятор, сумісний з Play Store і ручним встановленням .apk-файлів. Є можливість запускати відразу кілька мобільних програм одночасно і переносити файли з ПК за допомогою мишки. NoxPlayer здатний не тільки робити скріншоти, а й записувати відео з будь-якої емульованої програми, включаючи ігри. А мінімалістичний охайний інтерфейс не дозволить заблукати в цій утиліті навіть новачкам. При цьому системні вимоги досить дружні до бюджетних ПК: 4 Гб оперативної пам’яті вистачить за очі. Мабуть, найкращий вибір для тих, хто ще знайомиться з емуляцією.

Емулятор NoxPlayer

Емулятор MEmu Play

Останній із умовної “великої трійки” емуляторів Android на ПК – MEmu Play. До недавнього часу вважалося, що він дещо поступається BlueStacks і NoxPlayer у питаннях продуктивності та швидкодії. Але розробники не сидять склавши руки, і останні версії програми працюють вкрай спритно.

Емулятор також здатний похвалитися мультизадачністю, підключенням до Play Store та встановленням сторонніх програм. Але тут є свої незвичайні фічі: наприклад, можливість передати додатку фальшиві дані геолокації користувача — вкрай корисний інструмент для ігор з доповненою реальністю на кшталт Pokemon Go або Harry Potter: Wizards Unite.

Емулятор MEmu Play

Емулятор Andy

Простенький і не дуже вимогливий емулятор Andy для Android, який не зжиратиме зайві ресурси ПК – при роботі він задіяє не більше 1 Гб оперативної пам’яті. Відмінний вибір для власників слабких комп’ютерів.

Продуктивність часом залишає бажати кращого, але для середніх ігор вистачить. Завантажувати їх можна прямо з Google Play Store. Якихсь наворочених функцій на кшталт макросів ви тут не знайдете, але програми загалом працюють стабільно — а що ще потрібно від бюджетного рішення?

Емулятор Andy

Емулятор GameLoop

Емулятор GameLoop від великої китайської компанії Tencent – ​​розробника мобільної версії Call of Duty та популярного шутера PUBG. Як і слід очікувати, програма в першу чергу призначена для ігор і має власний вбудований магазин. А ось сторонні програми встановити на неї буде складніше: доведеться ґрунтовно покопатися в налаштуваннях. При цьому запустити відразу кілька додатків одночасно і не вийде.

Продуктивність емулятора на висоті, але простір можливостей для налаштування і персоналізації дуже обмежений – відразу видно фірмовий китайський підхід. Це одна з тих програм, яка чудово справляється з одним завданням – у цьому випадку запуском вимогливих ігор. Геймерам цього буде достатньо, але тим, хто женеться за більшою функціональністю, варто придивитися до інших емуляторів.

Емулятор GameLoop

Емулятор Remix OS Player

Цей відносно новий емулятор призначений для власників слабких ПК і ноутбуків: системні вимоги у нього вкрай демократичні (всього 2 Гб оперативної пам’яті!), а ресурси комп’ютера під час роботи майже не витрачаються. Є як інтегрований магазин, так і можливість ручної установки програм.

Продуктивність, щоправда, не дозволить грати в сучасні наворочені ігри: Android 6 є останньою ОС, що підтримується. Тож і сумісність залишає бажати кращого. Але для офісних мобільних утиліт і щодо старих іграшок потужності цього емулятора вистачить з лишком.

Емулятор Remix OS Player

Емулятор Genymotion

Сучасний емулятор Genymotion, який самі виробники позиціонують як професійне рішення програмістів. Але і ігри з його допомогою запустити буде нескладно, достатньо роздобути потрібний .apk-файл. Програма має можливість роботи через хмару — в такому разі встановлювати на своєму комп’ютері зовсім нічого не потрібно. Але тоді доведеться розщедритись: безкоштовна версія є тільки у десктоп-дистрибутива. Емулятор відрізняється високою продуктивністю та сумісністю. Мінусом може стати не самий інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, тому не будемо рекомендувати цю програму новачкам.

Емулятор Genymotion

Емулятор Droid4X

Легкий (як за вагою, так і в освоєнні) емулятор Droid4X із підтримкою завантаження програм з магазину та ручної установки мобільних програм зі сторонніх ресурсів. Простий інтерфейс без зайвих наворотів дозволить впоратися з емуляцією користувача будь-якого рівня. А програмні можливості чудово справляються навіть із сучасними вимогливими іграми. Щоправда, тут буде потрібна наявність солідної відеокарти. Натомість скарг на підвисання та баги на адресу цього емулятора майже не почути: все працює вкрай стабільно та спритно.

Емулятор Droid4X

Емулятор Windroy

Швидкий китайський емулятор Android з гарною сумісністю та вкрай низькими системними вимогами – власники бюджетних ПК точно оцінять. Є підтримка Play Market та встановлення сторонніх пакетів програм. А з місцевим інтерфейсом розбереться навіть школяр: тут немає нічого зайвого, а всі найважливіші функції на увазі. Як мінуси Windroy можна відзначити не найчастіші оновлення (останнє вийшло майже рік тому) і слабку підтримку: навіть сайт проекту частенько лежить. Але за мірками аматорських розробок це чудова програма!

Емулятор Windroy

Емулятор LDPlayer

Потужний емулятор від китайського виробника з підтримкою магазинів Google Play Store, AMD AppZone та Amazon Appstore. Встановлення .apk-файлів здійснюється простим перенесенням їх у вікно програми за допомогою мишки. Можливостей програми вистачає навіть на запуск просунутих тривимірних ігор — правда, і навантаження на оперативну пам’ять з відеокартою буде відповідним. Зате тут можна синхронізувати дані ПК та смартфона – незамінна функція для тих, хто активно користується одним і тим самим додатком відразу на двох пристроях. LDPlayer – ненажерливий в частині апаратних ресурсів звір, але якщо годувати його як слід, він у боргу не залишиться.

Емулятор LDPlayer
About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *