July 15, 2024

Apple Watch Series 8 – оновлення, в якому компанія додала один новий датчик та нову метрику аналізу фізичного стану. Торік Series 7 здивували виключно зовні, цього ж Series 8 комбінують свіжий дизайн та новими можливостями. Наші друзі з Big Geek надали пристрій на огляд. 

Я – в минулому користувач Series 6. Series 7 пропустив, лише був кілька днів для огляду. Подивимося, чи здивують мене новий годинник. 

Нові датчики

Головне нововведення нового покоління годинника – датчик температури тіла. Він складається з двох компонентів – один знаходиться ближче до шкіри, а другий – усередині для відстеження середовища та повітря. Apple покладала великі надії на нього – за їх словами, сенсор здатний визначати зміну температури тіла з точністю 0,1 ° C і звіряється кожні п’ять секунд. Датчик зчитує це значення, поки носій спить. 

На жаль (на щастя) я не відчував проблем зі здоров’ям під час тестування та визначити точність датчика повною мірою не можу. Але це було перше, що я взявся вивчати — одягнув годинник перед сном, активував, знайшов метрику температури тіла. Вранці прокинувся і глянув на значення – 36,6 градусів, все точно. 

При цьому важливо розуміти, що датчик працює ідеально тільки при повному приляганні годинника до зап’ястя. Я люблю, щоб ремінець був вільним, для сенсора це екстремальні умови. Періодично я дивлюся на це значення та бачу аномальні показники – 35,4 або 36,0. Але то вина не датчика, а моя. 

І при цьому я свідомо несильно затягую ремінець. Якщо у мене підніметься температура уві сні, я це відчую, і за наявності дискомфорту затягну ремінець сильніше і виміряю цей показник із високою точністю. Сподіваюся, мені не скоро доведеться це робити. Але я радий, що тепер градусник знаходиться у мене на зап’ясті, і я виміряю температуру моментально, як тільки відчую дискомфорт.

Інше нововведення – система виявлення ДТП. У Series 8 з’явилися два нові датчики: перероблений акселерометр та гіроскоп. Вони збирають дані у кілька разів швидше і дозволяють оперативно визначити різні види ДТП — лобовий, бічний удар або навіть переворот авто. 

При виявленні аварії годинник автоматично зателефонує до служби порятунку. Підтримуються легкові автомобілі та пікапи, система працює лише тоді, коли ви за кермом. Логічне продовження системи виявлення падіння. З новим датчиком ми побачимо нові історії, як годинник врятував життя, я впевнений. 

Інші можливості для аналізу здоров’я — ті ж, що й у Apple Watch Series 7: замір рівня кисню в крові, ЕКГ, серцевий ритм, сон, розпізнавання падіння за допомогою гіроскопа та акселерометра. Динаміку з кожним днем ​​можна відстежувати в додатку «Здоров’я» на iPhone. Відмінність від SE другого покоління – у наявності датчика температури, кисню в крові та ЕКГ. 

Автономність

Нововведення – режим низького енергоспоживання. Він дозволяє подвоїти час життя від одного заряду, вимикаючи Always-on Display та інші функції. Активував, проходив так весь день, до 12 ночі батарея мала 42% заряду, хоча зазвичай до цього часу енергія повністю закінчується. 

Це те нововведення, про яке я мріяв, користуючись Series 6. Головна претензія до Apple Watch — я маю пам’ятати, що їх потрібно ставити на зарядку перед сном. Якщо цього не зробити, то доведеться заряджати їх уночі, тоді вони не будуть аналізувати мій сон і працювати на 100% своїх можливостей. 

А так я можу вимкнути усі вторинні функції. У такому разі я отримуватиму повідомлення, але енергії вистачить щоб годинник пропрацював до ночі, а вранці я їх зарядив. 

І до речі, це нововведення watchOS 9, а не саме цього покоління. Якщо у вас Series 4 або новіші, можете також протестувати. Я на рік розлучався з Apple Watch, тому помітив та оцінив нововведення, якого мені так не вистачало.   

Дизайн

Apple Watch Series 8 отримали той же дизайн та аналогічний дисплей, що і попередник. Це означає, що у них рамка трохи тонша, ніж у SE. Функціональності ця зміна не несе, з погляду дизайну аксесуар виглядає більш сучасним та дорогим. 

В іншому годинник не змінюється з першого покоління, зміни виникають тільки в частині розмірів і товщини рамки екрана. У свій час мені здавалося, що так Apple робить розумний годинник нудним, але пізніше переосмислив позицію — якщо цей дизайн і без змін робить аксесуар компанії найбільш впізнаваним на ринку девайсом, і при цьому він зручний, то навіщо міняти те, що і без того працює ? 

Прийшов до думки, що для об’єктивної оцінки пристрою мені потрібно змінити сценарій. Я протестував останні три покоління годинника, разом п’ять пристроїв, але мій випадок застосуємо лише до одиниць — моїх колег. Якщо користувач змінює аксесуар раз на три-чотири роки, то його точно порадують нові датчики. 

Корпус годинника алюмінієвий. Є також сталева версія, але вона лімітована та продається в обмеженій кількості країн, точного списку немає. Нижня панель годинника також металева з глянсовим покриттям. За низької температури годинник приємно холодить руку Загалом, дизайном я задоволений. 

Підсумок

Apple мінорно оновлює розумний годинник. Вона додає по одному важливому елементу в кожному поколінні – у Series 6 з’явився датчик виміру кисню в крові, Series 7 оновлений дизайн, а Series 8 датчик температури. 

Якщо переходити з Series 7, то нововведення два – датчик температури та виявлення ДТП. Втім, розумний годинник не змінює рік у рік. А от якщо ви робите це раз на три роки і більше, то вони вас здивують. Навіть у моєму випадку так – я перейшов на них з Series 6 і отримав свіжий дизайн з більш тонкою рамкою, а також датчик температури тіла та виявлення ДТП, заради таких нововведень вже є сенс оновлюватись. 

Якщо ви вибираєте між 7 і 8, то настійно рекомендую вибрати останні. Вони довше підтримуватимуться програмно, плюс у них є нові датчики та можливості. У разі вибору між 8 і SE, від перших ви отримаєте датчик температури, ЕКГ та кисню в крові, а також більш сучасний дизайн. 

Загалом оновлення без вау-ефекту, але гідне. Я, перескочивши на 8-ку лише через одне покоління, виявився задоволений. 

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *