July 15, 2024

Якщо ви пишете тексти для публікації в Інтернеті, могли зазначити, що зберігати/конвертувати їх у html-формат не завжди зручно: крім редактора, потрібні додаткові програми-посередники.

Markdown-синтаксис реально полегшує роботу з текстом, робить структуру наочною. Цей формат чудово підходить для веб-редагування та приваблює простим синтаксисом. markdown-текст і не дуже вимогливий до робочого середовища і може створюватися навіть у Блокноті.

У цьому огляді розглянемо кілька зручних редакторів, які підтримують markdown (підсвічують синтаксис, дозволяють експортувати результат у HTML та інші формати) і одночасно поєднують у собі кращі сторони інших текстових редакторів.Зміст

  • Mou – все для markdown і нічого зайвого
  • Ulysses – зручна робота з проектами та відмінна функціональність
  • Byword – хмарна синхронізація та експорт у блоги
  • iA Writer – наведення порядку в електронній бібліотеці

Mou – все для markdown і нічого зайвого

Незважаючи на те, що Mou досі не вийшов у фінальному релізі (на момент написання – 0.8.7 beta), цей markdown-редактор дуже популярний і “шліфується” не перший рік.

У Mou зібрані необхідні інструменти та функції редагування. Найчастіше застосовані команди доступні через меню Actions і гарячі клавіші, що дублюють.

Також зазначимо функцію preview. Вона дозволяє звірятись з веб-результатом, який ви отримаєте на виході, у реальному часі. Можна прокручувати markdown-текст зліва – і він синхронно скролюватиметься з попереднім переглядом праворуч.

Експортувати файл можна до локального html-файлу (як варіант, у pdf). Крім того, можна підключити файл css з оформленням вашої розмітки. Як і в інших редакторах, є функція автозбереження, так що не потрібно побоюватися, що втратите набраний текст через помилку.

Інші зручні редакторські інструменти включають автозаповнення, парні дужки, інкрементний пошук, підрахунок слів. Все це дозволяє обходитися суто можливостями Mou, не вдаючись до інших програм.

Насамкінець відзначимо лаконічну, при цьому доброзичливу оболонку настільного додатка. Якщо вас не влаштовує, як виглядає шрифт, на якому фоні відображається (підсвічується) ваш текст у markdown-розмітці – легко поміняти через налаштування програми.

Завантажити Mou

Ulysses – зручна робота з проектами та відмінна функціональність

Ulysses помітно виділяється на тлі інших markdown-редакторів для Mac OS. Інструмент припаде до смаку найвибагливішим редакторам та письменникам.

Насамперед, Ulysses зручний при роботі з проектами, що важливо, якщо

  • у вас безліч розрізнених чернеток,
  • ви працюєте з декількома відразу,
  • пишете книгу і треба розбити її за розділами.

Ulysses допоможе організувати файли за розділами та структурувати за тегами. Усі файли зберігатимуться в бібліотеці, яку, у свою чергу, можна синхронізувати через хмару з іншими iOS/Mac OS-пристроями. Якщо потрібно знайти щось в архіві, достатньо застосувати фільтри або пошуковий рядок.

Другий важливий аспект – фокусування на редагуванні. Як і всі програми, Ulysses працює в повноекранному режимі, плюс є підсвічування поточного абзацу і, аналогічно до Byword, режим набору Typewriter.

Редактор підтримує розширену markdown-розмітку, тому ви можете вставляти в документ виноски, зображення, посилання і навіть таблиці. Працювати з markdown у Ulysses зручно і тому, що все можете налаштувати на свій смак – поміняти шрифти, вибирати теми оформлення та колірні схеми зі списку.

Насамкінець – про функції збереження в Ulysses: це публікація на блог-платформи Medium та WordPress, а також експорт у локальний файл (txt, html, pdf, epub, docx).

Завантажити Ulysses

Byword – хмарна синхронізація та експорт у блоги

Byword – простий текстовий редактор з підтримкою розширеної markdown-розмітки (куди, наприклад, входять виноски та таблиці).

Головна особливість Byword – режим distraction free. У меню View можна активувати Paragraph/Line Focus. Редактор справді не відволікає увагу користувача, частково завдяки мінімалізму. Однак, на відміну від подібних рішень, на зразок iA Writer, він не настільки консервативний і дозволяє змінювати фон (світлий/темний) і шрифт на власний розсуд.

Як і інші редактори, Byword укомплектований стандартним набором тексту manipulation functions. При роботі з текстом використовуються гарячі клавіші, плюс у певні моменти Byword пропонує syntax auto-completion, що дуже зручно та ненав’язливо. При вставці виразів можна також використовувати меню редактора.

Експорт доступний у форматах PDF, HTML, RTF, Word та Latex. Перш ніж зберігати документ, можна ознайомитися з превью, натиснувши Option+CMD+P.

Одна з корисних функцій веб-редагування – надсилання постів до мережі за натисканням кнопки Publish. У Byword можна підключити веб-сервіси Medium, Tumblr, Blogger та Evernote .

Завантажити Byword

iA Writer – наведення порядку в електронній бібліотеці

iA Writer доступний для iOS/MacOS/Android. Підтримує розширений синтаксис MultiMarkdown, а цього цілком достатньо при форматуванні, підготовці тексту до онлайн-публікації.

У iA Writer є різні способи наведення порядку, редактор зручно використовуватиме створення проектів, написання книжок. Що саме пропонує додаток:

  • Зручна система зберігання Document Library.
  • У 4-й версії редактора з’явилися функція Content Blocks – вставка картинок, додавання розділів прямо до markdown-тексту.
  • Для оптимізації роботи можна використовувати шаблони.

Синхронізація з іншими пристроями реалізована через Dropbox та Google Drive. Це передбачає надійне збереження резервних копій. Крім того, на обох сервісах є можливість відкату до попередньої версії.

Що стосується функцій публікації, то iA Writer підтримує три популярні формати експорту: HTML, Word docx та pdf. Можна підключити кроспостинг в CMS або Medium.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *