July 15, 2024

На другій осінній презентації Apple єдиним вартим уваги оновленням стала лінійка професійних ноутбуків. Моделі на процесорах сімейства M3 стали логічним продовженням лінійки.

Попереднє оновлення відбувалося менше року тому, тоді змін було мінімум.

Зараз розробники прокачали кілька параметрів та замінили базовий MacBook у модельному ряді. Зараз докладно розберемо всі новації професійних ноутбуків Apple.

Процесор та залізо

Новий модельний ряд MacBook Pro зараз виглядає складно. Швидше за все, купертинівці вирішили відмовитися від базової 13-дюймової «прошки» в старому корпусі з Touch Bar. Місце цієї моделі займатиме 14-дюймовий MacBook Pro із чіпом М3.

Зараз модельний ряд можна умовно поділити на:

  • базові 14″ моделі на процесорі M3 (8 CPU/10 GPU/8 ГБ ОЗУ);
  • просунуті 14″ та 16″ з чіпом M3 Pro (11-12 CPU/14-18 GPU/18-36 ГБ ОЗУ);
  • топові 14″ та 16″ на M3 Max (14-16 CPU/30-40 GPU/36-48 ГБ ОЗУ).

А ще є моделі з різними обсягами накопичувачів і, ясна річ, можливість прокачати якийсь із параметрів у конфігураторі.

Вся лінійка чіпів виконана за 3-нм техпроцесом і дає приріст потужності приблизно на 15-25%. Серйозно прокачали модулі GPU, додали трасування променів на рівні заліза та технологію GPU Dynamic Caching .

А ось пропускна швидкість пам’яті зненацька знизилася і становить 150 ГБ/с замість 200 ГБ/с у моделей попередніх поколінь.

MacBook Pro попереднього покоління вибрати простіше. Явно виділялася базова модель у старому дизайні, а пристрої із потужним залізом виглядали так:

  • 14″ на M2 Pro (8 CPU/16 GPU/16 ГБ ОЗП);
  • 14″ на M2 Pro (12 CPU/19 GPU/16 ГБ ОЗП);
  • 14″ на M2 Max (12 CPU/30 GPU/32 ГБ ОЗП);
  • 16″ на M2 Pro (12 CPU/19 GPU/16 ГБ ОЗП);
  • 16″ на M2 Max (12 CPU/38 GPU/32 ГБ ОЗП).

Зрозуміло, в конфігураторі на сайті Apple можна було прокачати будь-яку з моделей, змінивши процесор і додавши до пам’яті.

Наскільки начинка потужніша: звичайно нові моделі на більш продуктивному залозі будуть потужнішими. Заявлено приріст продуктивності лише на рівні 15-25%. Маркетологи на презентації, як завжди, порівнювали деякі параметри чіпів не з M2, а з старішими M1. Реальну продуктивність ми дізнаємося лише після тестів у робочих процесах.

Засмучує, що вибирати MacBook Pro у новій лінійці стало складніше. Перед користувачем безліч варіантів, що відрізняються за всіма важливими параметрами: кількістю ядер процесора, графічних ядер та обсягом оперативної пам’яті. Як зрозуміти, скільки і під які завдання потрібно?

Інші відмінності

Якщо попередньому поколінні змінювали лише процесор, нині розробники змінили ще кілька параметрів.

Найважливішою відмінністю стала яскравість матриці . Тепер вона становить 600 нит замість 500 нит у старої моделі. Яскравість у режимі HDR залишилася незмінною.

Максимальний обсяг ОЗП збільшився . Тепер можна встановити аж 128 ГБ об’єднаної пам’яті замість 96 ГБ у попередньому поколінні. Як і раніше, апгрейд робити неможливо, потрібно відразу визначитися з параметрами ноутбука.

Базова 14-дюймова модель з процесором M3 отримала 2 порти Thunderbolt 3, тоді як інші моделі оснащуються 3 портами Thunderbolt 4. Відрізняються можливості виведення зображення на зовнішній екран між цими моделями.

14-дюймові моделі M3 Pro та M3 Max отримали трохи більш ємний акумулятор і трохи потужнішу зарядку для нього. За фактом автономність та швидкість зарядки не змінилася, порівняно з аналогічними моделями на M2 Pro та M2 Max.

У новій лінійці замінили колір Space Gray на Space Black . Обіцяють, що колір буде менш марким.

💻 Ціна нових моделей у США становить від $1599 за базову 14-дюймову модель на M3 та від $2499 за 16-дюймову модель.

💻 Ціна старих моделей у США складала від $1999 за 14-дюймову модель M2 Pro і від $2499 за 16-дюймову “прошку”.

Старт продажів новинок заплановано на 7 листопада.

Оновлення лінійки можна назвати мінорним. Це ще одна еволюція, яка напрошувалася з виходом нового покоління чіпів. Зацікавити нові моделі можуть тільки власників старих пристроїв на Intel , або покупців, що не розрахували з продуктивністю, «прошек» на M1 Pro/Max. Оновлюватись з покоління M2 точно не варто.

Відразу вибрати MacBook Pro на M3 буде складно. Розібратися в купі модифікацій і моделей, оцінити потрібну потужність заліза і створити запас потужності під свої завдання відразу зможуть не всі.

Питання викликає нова базова модель MacBook Pro 14 “ на M3″, а точніше її стандартний обсяг ОЗУ. 8 ГБ об’єднаної пам’яті в MacBook Air зрозуміти ще можна, то для лінійки Pro цього точно не вистачить у найближчій перспективі.

Детальніше про нові моделі розповімо вже після офіційного старту продажів.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *