July 15, 2024

Якщо ви цінуєте конфіденційність та безпеку, розгляньте можливість приховування файлів на вашому Mac. Будь то особисті фотографії, конфіденційні документи або конфіденційні робочі файли, ви можете вжити заходів для захисту даних від несанкціонованого доступу.

Приховування файлів на Mac може бути простим та ефективним способом захистити вашу інформацію, і ми покажемо вам, як за допомогою покрокових інструкцій.

1. Поєднання клавіш для приховання файлів

Поєднання клавіш полегшують роботу на Mac. Це найшвидший спосіб приховати файли на Mac. Виберіть файл, який потрібно приховати, і одночасно натисніть клавіші Command + Shift + точка (.). Цей метод чудовий, тому що ви повинні повторювати те саме поєднання клавіш, щоб відкрити файли.

Це поєднання клавіш працює тільки в macOS Ventura або пізнішій версії. Ви можете перевірити, чи оновлено Mac, вибравши «Системні налаштування» > «Основні» > «Оновлення програмного забезпечення».

Недоліком цього є те, що він не вимагає перевірки безпеки. Це означає, що цей ярлик дозволяє будь-кому, хто отримує доступ до вашого Mac, переглядати всі ваші приховані файли в розблокованих папках. Крім того, ви не можете використовувати цей метод для одночасного приховування кількох файлів; ви повинні повторити команду клавіатури для кожного файлу та папки, які ви хочете приховати.

2. Використовуйте FileVault для створення невидимих ​​папок

FileVault – це одна з вбудованих функцій безпеки Mac, яка кодує файли на вашому Mac за допомогою пароля. Це ефективний спосіб приховати файли на вашому Mac, тому що ніхто не може отримати доступ до прихованих файлів без пароля або облікових даних Mac. На старих комп’ютерах Mac шифрування FileVault може вплинути на швидкість вашого Mac, але ви можете зменшити цю можливість, оновивши macOS перед використанням FileVault.

Ось кроки щодо використання FileVault:

 1. Відкрийте Системні установки в меню Apple.
 2. Натисніть «Конфіденційність та безпека» ліворуч і прокрутіть вниз до FileVault.
 3. Натисніть увімкнути та введіть свій пароль.
 4. Виберіть спосіб відновлення та натисніть «Продовжити».
Параметри відновлення FileVault у налаштуваннях системи

Якщо ви виберете Дозволити мій обліковий запис iCloud розблокувати мій диск, процес шифрування почнеться автоматично. При створенні ключа відновлення та не використовувати мій обліковий запис iCloud система створює ключ відновлення. Ви повинні зберегти цей ключ відновлення, тому що ви не можете отримати доступ до всіх файлів на диску без ключа відновлення і пароля.

Якщо на вашому Mac є додаткові облікові записи користувачів, їхня інформація також шифрується. Недоліком є ​​те, що кожен користувач може розблокувати зашифрований диск за допомогою пароля для входу.

3. Використовуйте термінал, щоб приховати папки

Термінал – це вбудована утиліта командного рядка на вашому Mac, яка може приховати та захистити ваші файли. Це стандартна програма Mac, що дозволяє використовувати спеціальні команди терміналу для виконання операцій.

Ось як використовувати Термінал для приховування файлів на вашому Mac:

 1. Запустіть Термінал із панелі запуску або за допомогою пошуку Spotlight (команда + пропуск).
 2. Введіть наступну команду: chflags hidden
 3. Залиште пробіл, потім перетягніть файл або папку, які потрібно приховати.
 4. Натисніть “Повернення”, і файл зникне.
Команда терміналу, щоб приховати файл із зазначенням шляху до папки

Команда терміналу для приховування файлу виконується негайно, але іноді може працювати. Вам потрібно перезапустити Finder, щоб файл зник, коли це станеться.

Утримуючи натиснутою клавішу Option, клацніть піктограму Finder, утримуючи клавішу Control, щоб перезапустити Finder, після чого файл негайно зникне.

Щоб переглянути та відкрити файли в Терміналі:

 1. Запустіть Термінал зі Spotlight і введіть наступну команду: за промовчанням напишіть com.apple.finder AppleShowAllFiles -boolean true; вбивця Шукач
 2. Натисніть «Повернення», і значки прихованих файлів з’являться знову, хоча вони здаються бляклими. Ви також можете побачити всі свої приховані файли в Finder.
 3. Запустіть термінал знову і введіть цю команду: chflags nohidden
 4. Додайте пропуск після команди, перетягніть прихований файл і натисніть «Return». Приховані файли тепер можна побачити у Finder.

4. Зробіть файли невидимими за допомогою точки

Ще один простий спосіб приховати файли на вашому Mac – додати точку чи точку перед ім’ям файлу. Загальним атрибутом прихованих файлів Mac є те, що всі вони починаються з точки, тому якщо ви збережете ім’я файлу з точкою, система автоматично обробить його як прихований файл.

Отже, виконайте такі дії, щоб зробити ваші файли невидимими:

 1. Виберіть файл, який потрібно приховати, і клацніть його, утримуючи клавішу Control.
 2. Поставте перед ним крапку та натисніть «Повернути».
 3. Підтвердьте, що ви хочете, щоб система бачила цей файл як невидимий, і ваш файл став напівпрозорим.
 4. Потім ви можете використовувати комбінацію клавіш Command + Shift + точка (.), і файли зникнуть у Finder.
 5. Повторіть це поєднання клавіш, щоб зробити ваші файли видимими у Finder. Потім перейменуйте його, щоб видалити точку перед ім’ям файлу, і ви отримаєте свій файл назад, як завжди.
Папка з точкою та невидимим запитом підтвердження файлу

5. Приховати файли з обліковим записом користувача

Це не схоже на інші методи, коли ваші файли зникають. Натомість ви можете зберегти конфіденційність своїх файлів, створивши різні облікові записи користувачів на своєму Mac. Ви також можете використовувати його для розділення робочих та особистих файлів. Створивши кілька користувачів, ви можете відокремити роботу від особистого життя та мати спеціальний обліковий запис для всіх, хто використовує ваш обліковий запис.

Щоб створити додаткові облікові записи користувачів, виконайте такі дії:

 1. Відкрийте Системні установки в меню Apple.
 2. Перейдіть до “Користувачі та групи” ліворуч і натисніть “Додати обліковий запис”.
 3. Введіть пароль Mac, щоб розблокувати.
 4. Введіть ім’я та пароль у наступному запиті та натисніть «Створити користувача».
 5. Тепер ви можете перемикатися між різними обліковими записами користувачів на Mac з екрана блокування.
Створення нового користувача в Users & Groups

6. Використовуйте інші програми, щоб приховати свої файли

Декілька сторонніх програм, які забезпечують керування системою в macOS, включають функції, що допомагають захистити ваші файли та дані на вашому Mac. Більшість методів, які ми обговорювали вище, працюють індивідуально, що може бути громіздким.

У будь-якому випадку, якщо ви маєте справу з конфіденційною інформацією і вам потрібно частіше приховувати файли, ці сторонні програми допоможуть скоротити час і спростити процес перемикання прихованих файлів. Хороші приклади таких програм включають Чистий постріл X і Панель інструментів Parallels .

Тримайте свої файли в безпеці, приховуючи їх

Приховування файлів на вашому Mac – це розумний спосіб захистити ваші дані. Різні методи та покрокові інструкції в цій статті гарантують, що ви зможете вибрати відповідний варіант та зробити процес швидким та легким.

Незважаючи на те, що існують інші методи захисту ваших конфіденційних файлів від сторонніх очей на Mac, приховування файлів і папок, як і раніше, є корисним способом підвищити рівень безпеки ваших файлів.

About Author

Doctor Apple

Doctor Apple – це професіонал своєї справи. Має великий досвід у технічних оглядах. Він просунутий користувач техніки Apple. У його арсеналі є iPhone, MacBook, Magic Mouse, Apple Watch, iPad, Air Pods, iMac та деякі інші аксесуари від Купертіно.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *